Rīga, 14.febr., LETA. Latvijas iekšlietu nozare spēs būs elastīga un efektīva tikai tad, ja tā būs krietni mazāka, ātrāka un efektīva, intervijā žurnālam “Ir” saka iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV).

Ministrs uzskata, ka iekšlietu nozarē noteikti jāpārskata funkciju dublēšana. “Katram ir jāzina sava vieta, savs laiks un darba apjoms, un tas viss jāmiksē ar inovatīvām tehnoloģijām, kas palīdz ātrāk atklāt noziegumus, – kameru izvietojumi, dažādas programmatūras, datubāzes, starptautiskā sadarbība,” stāsta ministrs.

Viņaprāt ir jāsamazina darbinieku skaits, jāpārskata, cik efektīvi viņi strādā, un tad jāpalielina atalgojums.

Ģirģens uzskata, ka ietaupījumus var iegūt arī pašā nozarē, piemēram, var uzlikt GPS un degvielas ekonomijas kontroli, lai ar transportlīdzekļiem bezjēdzīgi nebraukātu. “Mums ir jāatrod, kur varam ieekonomēt. Sāksim ar sevi. Un tās lietas, ko varam izdarīt arī bez naudas, ir prioritāte,” saka ministrs.

Viņš, protams, nenoliedz, ka viņam ir jāaizstāv iekšlietu nozare, jārunā ar valdību, ka tā ir prioritāte un tai ir jāparedz būtiski līdzekļi. Tomēr, ja valdība saka – nē, tad viņam ir jāinicē izmaiņas normatīvajos aktos, piemēram, jāpalielina procents iemaksām kompensāciju fondā, kurā pašlaik ir divi miljoni eiro, ko valsts nodrošina cīņai ar ekonomiskajiem noziegumiem, lai gan pēc viņa domām minētajā fondā pieejamo līdzekļu apjoms ir jāpalielina līdz 10 miljoniem eiro.

Tomēr viņš atgādināja, ka šobrīd Somijas pētniecības institūts strādā pie Valsts policijas un citu struktūru modeļa izvērtējuma, maija beigās būs slēdziens un ieteikumi.

Ziņas avots: LETA.

Saistītās tēmas: Sandis Ģirģens

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube