Rīga, 21.febr., LETA. Saeima šodien otrajā lasījumā atbalstīja ieceri aizliegt izvietot tabakas izstrādājumus, elektroniskās smēķēšanas ierīces, to uzpildes tvertnes un preču zīmes pircējiem redzamā veidā.

Grozījumi Tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču un to šķidrumu aprites likumā paredz – pircēju informēšanai par tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču un uzpildes tvertņu pieejamību un cenām, mazumtirdzniecības vietā pēc pircēja pieprasījuma ir pieejama informācijas lapa, kurā norādīts izstrādājuma nosaukums, tā cena un daudzums vienā iepakojuma vienībā.

Ierobežojumi par to, ka tabakas izstrādājumus nevar novietot pircējiem redzamā vietā, neattiektos uz beznodokļu tirdzniecības veikaliem, starptautiskajos reisos iesaistītajiem kuģiem, kā arī mazumtirdzniecības vietām, kur laiž tirgū tikai tabakas izstrādājumus un elektroniskās smēķēšanas ierīces.

Kā ziņots, Latvijas Tirgotāju asociācijas pārstāvji iepriekš pauda nostāju, ka cigarešu slēpšana neuzlabos situāciju, bet gan palielinās izmaksas uzņēmējiem, kā rezultāta cietīšot pircēji, jo varētu palielināties citu produktu cenas.

Arī Finanšu ministrijas ieskatā līdz šim noteiktie ierobežojumi ir pietiekoši, bet jaunu prasību noteikšana atstās negatīvu ietekmi uz legālajiem tirgotājiem, kā arī uz valsts budžetu. Ministrija uzskata, ka šāds “nepārdomāts ierobežojums” varētu palielināt nelegālo cigarešu tirdzniecību.

Ziņas avots: LETA.

Saistītās tēmas: 13. Saeima.

youtube icon
Abonēt youtube