Eiropas Parlamenta (EP) deputāti trešdien, 12.martā, vienojušies par uzlabojumiem Vīzu informācijas sistēmā (VIS), kam jāstiprina ES spēja stāties pretī drošības un migrācijas izaicinājumiem, informē EP pārstāve Signe Znotiņa–Znota, raksta ziņu portāls Baltic News Network (BNN).

VIS datubāzi valstu varas iestādes izmanto, lai pārbaudītu informāciju par trešo valstu pilsoņiem, kam ieceļošanai Šengenas zonā nepieciešama vīza.

VIS reformas ietvaros EP deputāti vēlas obligātas visu ES datubāzu pārbaudes, lai identificētu personas, kas izmanto vairākas identitātes un var radīt drošības vai nelikumīgas migrācijas draudus. Tāpat pausta vēlme pēc ilgtermiņa vīzu – arī tā dēvēto «zelta vīzu» – un uzturēšanās atļauju iekļaušanu VIS, kā arī pirkstu nospiedumu un sejas attēlus iegūsanas jau no sešu gadu vecuma (pašreizējo 12 vietā), lai atvieglotu pazudušo bērnu atrašanu un radniecības noteikšanu. Deputāti arī vēlas uzlabot Europol un tiesībaizsardzības iestāžu piekļuvi VIS, lai identificētu noziegumu upurus vai sekmētu noziegumu izmeklēšanu.

Pilnu rakstu varat lasīt ŠEIT- BNN mājāslapa.

 

Ziņas avots: BNN

Saistītās tēmas: Eiropas Parlaments

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube