Rīga, 20.marts, LETA. Labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV) pieprasījusi nekavējoties novērst kļūdas Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) datos par pensijām, ko VSAA nodevusi Valsts ieņēmumu dienestam (VID).

Ministre uzdevusi VSAA nodrošināt kļūdu novēršanu un veikt atkārtotu datu iesniegšanu VID līdz 22.martam, aģentūru LETA informēja Labklājības ministrijas pārstāvis Egils Zariņš.

Tāpat VSAA direktorei Inesei Šmitiņai pieprasīta informācija par kļūdas rašanās cēloņiem, kā arī veikt operatīvu krīzes komunikāciju ar klientiem un sabiedrību. Līdz 25.martam ministre sagaida informāciju par to, vai līdzīga rakstura kļūdas varētu skart arī citus VSAA pakalpojumu saņēmējus.

VSAA pārstāve Iveta Daine aģentūrai LETA sacīja, ka informācijas precizēšanai patlaban esot piesaistīti visi iespējamie resursi un precizētos datus VID plānots iesniegt līdz piektdienai, 22.martam.

Kā ziņots, VSAA kļūdainas datu apstrādes rezultātā ir nosūtījusi VID neprecīzus datus par pensiju saņēmējiem ieturēto iedzīvotāju ienākuma nodokli. Rezultātā, iesniedzot gada ienākumu deklarāciju, vairāk nekā 6000 pensionāriem ir nepamatoti aprēķināta nodokļu piemaksa.

VID aicina nestrādājošos pensionārus nogaidīt ar gada ienākumu deklarācijas iesniegšanu un neveikt tajā redzamās nodokļa starpības jeb parāda samaksu. Līdzko VID saņems no VSAA precizētos datus, tiks veikts pārrēķins un dienests par to informēs arī publiski.

Kļūda radusies tiem pensiju saņēmējiem, kuriem 2018.gadā tika pārrēķināts pensijas vai piemaksas pie pensijas apmērs, piemēram, veikti pensiju pārrēķini, kapitāla pārskatīšana vai paaugstināta piemaksa par stāžu, kā rezultātā ir pārrēķināts arī iedzīvotāju ienākuma nodoklis.

Ziņas avots: LETA.

Saistītās tēmas: Labklājības ministreRamona Petraviča

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube