Kaut arī medikamenti jau sen nodrošina iespēju arī HIV pozitīvām sievietēm piedzimt veseliem bērniem, pērn Latvijā ir konstatēti pieci gadījumi, kad piedzimuši HIV pozitīvi bērni. Atbalsta grupa inficētajiem ar HIV un AIDS slimniekiem Agihas uzskata, ka tā ir nepiedodama nolaidība gan no šo sieviešu, gan mediķu puses, kas pieļauj šādu situāciju, raksta ziņu portāls Baltic News Network (BNN).

Latvijā visām grūtniecēm ir noteikts obligāts HIV tests, tā ir viena no nedaudzajām grupām, kam paredzēts šis pienākums, jo tas tiešā veidā ietekmē cita cilvēka – bērna – veselību un dzīvību. «Ja piecos gadījumos gada laikā tiek konstatēti HIV pozitīvi bērni, kas infekciju ieguvuši vertikālās transmisijas (no mātes bērnam) ceļā, tas signalizē, ka šis monitorings netiek veikts pietiekami labi, pēc labākās sirdsapziņas,» saka Agihas vadītājs Andris Veiķenieks. «Ir briesmīgi lasīt šādus datus, zinot, ka pastāvēja reāla iespēja piedzimt veseliem bērniem bez vīrusa organismā.»

Iemesls infekcijas nodošanai pamatā ir nezināšana – nepietiekama informācija topošajām māmiņām par to, kāda ir viņu iespējamā rīcība un sekas.

Pilnu rakstu varat lasīt ŠEIT- BNN mājāslapa.

 

Ziņas avots: BNN

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube