Šodien sanāksmē no 641 reģistrēta partijas biedra piedalījās 142, līdz ar to biedru sapulce varēja notikt, lai tajā izskatītu vairākus jautājumus, piemēram, pieņemt lēmumu par partijas domes izveidi tās pārstāvju iesaistei lēmumu pieņemšanā.

Partijas biedru sapulcē klātienē piedalās 75 biedri, bet 67 izsnieguši savas pilnvaras.

Artuss Kaimiņš savā uzrunā norādīja, ka “KPV LV” esot vienīgā koalīcijas partija Latvijā un, iespējams, arī Eiropā, kur partija Saeimas frakcijā balso pret saviem ministriem. Viņprāt, partija pašlaik ir nonākusi neapskaužamā situācijā un tā ir ieilgusi jau vairāk nekā 100 dienas.

“Partijā ir gan pozīcija, gan 3 opozīcijas pārstāvji, proti, vieni ir par partijas izvirzītajiem ministriem, otri ir pret tiem. Tad kāda ir jēga no vārda frakcija?” jautāja Kaimiņš.

Šodien partijas biedru kopsapulcē desmit partijas biedri iesniedza iesniegumu ar ierosinājumu par jaunas valdes vēlēšanām. Iesnieguma autori vēlējās kopsapulces darba kārtību papildināt ar jautājumu par valdes atsaukšanu, grozījumiem statūtos, kā arī valdes vēlēšanām.

Partijas biedru vairākums neatbalstīja pēkšņo 10 biedru ierosinājumu mainīt partijas valdi. Šodienas kopsapulcē par šādas darbakārtības papildināšanu nobalsoja 47 kopsapulces delegāti, pret bija 88, savukārt četri atturējās. Viens no biedriem, kas atturējās bija Saeimas frakcijas vadītājs Atis Zakatistovs.

Kaimiņš izsverot, ka tā nedrīkst rīkoties un tas nav koleģiāli pret pārējiem valdes locekļiem, kuri nevarēja piedalīties kopsapulcē, iestājās par to, lai šo priekšlikumu neatbalstītu biedru vairākums.

Bija runātāji, kuri  aicināja par šādu ierosinājumu nebalsot, jo tas esot “muļķīgs”, turklāt nebūtu korekti šodienas kopsapulcē izskatīt jautājumu par jaunas valdes ievēlēšanu, it sevišķi situācijā, kad uz sanāksmi nav ieradušies divi pašreizējie valdes locekļi – ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro un Miks Vizbulis. Nemiro pašlaik atrodas komandējumā ārpus Latvijas, bet Vizbulis atrodas Lielbritānijā un ir sasirdzis.

Kaimiņš, Nemiro, Zakatistovs un Vizbulis turpina vadīt partiju KPV LV.

Šodien kopsapulcē partijas biedri nobalsoja par grozījumiem statūtos, kas paredz izveidot jaunu institūciju – domi.

Kaimiņš iepriekš skaidroja, ka iecerētajā jaunajā institūcijā – domē – lēmumus pieņemtu partijas deputāti, kas būtu pārstāvēti Saeimā, pašvaldībās un Eiropas Parlamentā, kā arī atbildīgo jomu darba grupu un nodaļu vadītāji.

Domes uzdevums būs apstiprināt kandidātus un programmu visām vēlēšanām, runāt par problēmu risināšanu, kā arī jākomunicē ar sabiedrību. Līdz ar to valdei “kā terminatoriem vai kiborgiem” nebūtu jālemj par visiem jautājumiem, skaidroja politiķis.

Šodien noslēdzot kopsapulci Kaimiņš uzsvēra, ka partijā ir 645 biedri, no kuriem 120 vēl nav iemaksājuši iestāšanās naudu, bet uzņemšanu partijā gaida vēl 50 cilvēki.

Ziņas avots: LETA un RītaKafija.lv

Saistītās tēmas: KPV LV

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube