Partijas “KPV LV” frakcija šodien pārrunās jautājumu par Latvijas Universitātes (LU) rektora vēlēšanām ar izglītības un zinātnes ministri Ilgu Šuplinsku (JKP), aģentūrai LETA pastāstīja “KPV LV” frakcijas vadītājs Atis Zakatistovs.

Tikšanās paredzēta plkst.12.30, visticamāk, Saeimas Tautsaimniecības komisijas telpās Jēkaba ielā 10/12, 4.stāvā, 409.telpā.

“KPV LV” lēmums šajā jautājumā, visticamāk, vispirms tiks paziņots pārējām valdības partijām koalīcijas sanāksmē un pirms tam publiski netiks atklāts, atzina Zakatistovs.

“KPV LV” frakcijai iepriekš notika tikšanās ar LU rektoru Indriķi Muižnieku, kurš šajā amatā ievēlēts LU Satversmes sapulces otrajā balsojumā. Frakcijas vadītājs norādīja, ka ar Muižnieku notikusi “atklāta saruna”, runājot par LU attīstību plašākā kontekstā gan par studiju kvalitātes uzlabošanu, gan saistībā ar redzējumu par zinātnes un ražošanas integrācijas iespējām.

Kā ziņots, Šuplinska norādījusi, ka viņas rekomendācija būs neapstiprināt Muižnieku LU rektora amatā, bet gala lēmuma pieņemšana tiks atstāta valdības ziņā, kurai tikšot nodots Izglītības kvalitātes valsts dienesta (IKVD) atzinums par konstatētajiem pārkāpumiem.

IKVD vadītāja Inita Juhņēviča pastāstīja, ka dienests pārbaudē konstatējis nepilnības LU Satversmes pārstāvju ievēlēšanas procedūrā, noteiktu ievēlēšanas procesu reglamentējošu dokumentu neesamību un termiņu neievērošanu.

LU vadība gan norāda, ka LU rektora vēlēšanu procesā nav konstatēti Augstskolu likuma un būtiski LU Satversmes pārkāpumi. Šāda nostāja pausta atbildes vēstulē Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) par IKVD konstatētajiem pārkāpumiem.

LU un tās Studentu padomes nosūtītajā atbildē IZM cita starpā pausta nostāja, ka Studentu padomē bijusi izsludināta atklāta pieteikšanās kļūt par Satversmes sapulces dalībniekiem un to varējis izdarīt ikviens no LU studējošajiem, tāpēc patiesībai neatbilstot pārmetums, ka tikušas pārkāptas studentu tiesības tikt ievēlētiem.

Jau vēstīts, ka pirmo balsojumu par Muižnieku pavadīja skandāls un pretrunīgi vērtējumi. 24.maijā LU Satversmes sapulcē Muižnieks savāca 141 balsi, bet 143 nobalsoja pret viņu. Muižnieka pasludināšana par ievēlētu pie šāda balsu sadalījuma raisīja neizpratni daļā sabiedrības. Pēc tam tika rīkots atkārtots balsojums, kurā uzvarēja Muižnieks.

LU prorektore Ina Druviete uzsvērusi, ka LU rektora vēlēšanas ir notikušas atbilstoši likumam, LU Satversmei un tās bijušas tiesiskas, demokrātiskas, atklātas un pilnībā leģitīmas, tādēļ Šuplinska tiek aicināta rektora Muižnieka kandidatūru virzīt apstiprināšanai rektora amatā valdībā.

Ziņas avots: LETA

Saistītās tēmas: KPV LV

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube