Rīgas mēra amata kandidātam Viesturam Zepam (LA) aizvien nav izdevies pārliecināt Jauno konservatīvo partiju un partiju “Vienotība” atbalstīt viņu mēra amatā, izriet no Zepa sacītā ceturtdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma”.

Viņš atklāja, ka ar nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK frakciju jau notiekot sarunas par vērtībām un darāmajiem darbiem, bet pārējās divas opozīcijas frakcijas ir kūtrākas un ieņēmušas pozīciju, ka “it kā vēlas ārkārtas vēlēšanas”.

“Līdz ar to pārrunas ir sarežģītākas – ne viņi sola atbalstu, ne nesola. Interesanta pozīcija,” pauda Zeps.

Viņš sacīja, ka atlikušās četras dienas līdz mēra vēlēšanām intensīvi strādās pie “savu balsu sagrupēšanas”. “Ceru, ka 19.augustā būs pietiekoši sīva cīņa,” teica politiķis.

Vienlaikus viņš izteicās, ka partijai “Latvijas attīstībai” ir arī pietiekoši daudz spēka startēt domes ārkārtas vēlēšanās, ja tādas būs.

Kā ziņots, “Neatkarīgo deputātu frakcija” (NDF) un deputātu bloks “Rīgai!” vienojušies par abpusēju sadarbību saimniecisku jautājumu risināšanā, taču pagaidām publiski nepauž atbalstu nevienam no izvirzītajiem domes priekšsēdētāja amata kandidātiem, norādot, ka būs gatavi strādāt komandā ar to mēru, kuram būs vēl vismaz 24 deputātu atbalsts.

Visi septiņi domnieki plāno atbalstīt to mēru, kurš būs gatavs strādāt, lai īstenotu apvienības izvirzītos mērķus, piemēram, panākt bērnu piedzimšanas pabalsta palielināšanu, rindu mazināšanu bērnudārzos un citas lietas.

NDF apvienojušies četri no “Saskaņas” izslēgtie deputāti, savukārt bloku “Rīgai!” veido deputāts Oskars Putniņš un no Jaunās konservatīvās partijas izslēgtie Imants Keišs un Druvis Kleins.

Zeps aģentūrai LETA iepriekš atzina, ka apsver iespēju tikties ar NDF un bloka “Rīgai!” pārstāvjiem, neizslēdzot iespēju, ka, savācot opozīcijas balsis, viņš ar “septītnieku” varētu noslēgt atsevišķu sadarbības līgumu.

Tomēr divas no četrām opozīcijas partijām – Jaunā konservatīvā partija un “Vienotība” – gan uzsvērušas, ka aizvien vēlas ārkārtas vēlēšanas. Vien nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK frakcijas vadītājs Dainis Locis, taujāts par to, vai atbalstīs Zepu arī tad, ja viņš lems sadarboties ar “septītnieku”, norādīja, ka sākotnēji vēlas redzēt, kāds būs Zepa piedāvājums.

Ja Zepam izdotos panākt visu līdzšinējo opozicionāru atbalstu, viņam tiktu nodrošinātas vismaz 25 balsis.

Tikmēr 16.augustā gaidāma tikšanās starp NDF, “Saskaņu” un “Gods kalpot Rīgai”, kas mēra amatam izvirzījusi Oļegu Burovu.

GKR valdes priekšsēdētājs Andris Ameriks aģentūrai LETA atzina, ka GKR grib izvairīties no ārkārtas vēlēšanām un joprojām ir gatava noslēgt koalīcijas līgumu ar “Saskaņu”, sadarbības līgumu ar NDF, kā arī sadarboties ar citiem strādāt gribošiem deputātiem.

Savukārt “Saskaņas” Rīgas domes frakcija paziņojusi, ka mēra vēlēšanās atbalstīs Burovu, ja vien “Saskaņas” deputāti varēs ieņemt divus vicemēra krēslus.

Ziņas avots: LETA

Saistītās tēmas: GKRSaskaņaViesturs Zeps

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube