Diskusijās par politiski izskanējušo aicinājumu mainīt augstākās izglītības pārvaldības modeli obligāti jāpiesaista augstskolas, studenti un darba devēji, aģentūrai LETA norādīja Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) mediju attiecību vadītāja Ieva Nora Gediņa.

Viņa norādīja, ka pašreizējais augstākās izglītības pārvaldības modelis ir demokrātisks, jo rektoru ievēl pašas augstskolas darbinieki un studenti, un arī nākotnē augstskolu autonomija šajā jautājumā “būtu saglabājama”.

Tāpat viņa uzsvēra, ka “vienmēr var diskutēt, ko var darīt labāk, bet, piemēram, RSU izaugsme parāda, ka attīstība ir bijusi ļoti sekmīga. Ja augstskolai ir vēlme attīstīties, tad tas ir izdarāms arī esošā modeļa ietvaros”.

“Ir skaidri jāsaprot, kā pārvaldības modeļa maiņa ietekmēs augstākās izglītības attīstību,” sacīja Gediņa. Viņasprāt, lai spētu īstenot valdības uzstādīto mērķi, ka Latvijas universitātēm jāiekļūst “Top 500” augstskolu starptautiskajos reitingos, nepieciešams plānveidīgs un koncentrēts finansiāls atbalsts tām universitātēm, kam ir vislielākais potenciāls iekļūt reitingos.

Kā ziņots, 27.augustā valdība lēma, ka Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar Kultūras ministriju, Veselības ministriju un Zemkopības ministriju līdz 17.decembrim sagatavo un izglītības un zinātnes ministrei Ilgai Šuplinskai (JKP) iesniedz izskatīšanai konceptuālo ziņojumu par augstskolu un valsts zinātnisko institūtu iekšējās pārvaldības modeļa maiņu.

Ziņas avots: LETA

Saistītās tēmas: RSU

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube