Šodien plkst.15 Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) aulā Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) rektoram, Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) akadēmiķim, profesoram un bērnu ķirurgam Aigaram Pētersonam tiks pasniegta Latvijas Bērnu ķirurgu asociācijas Aleksandra Bieziņa balva par mūža ieguldījumu bērnu ķirurģijā, aģentūru LETA augstskolas pārstāve Ieva Nora Gediņa.

Viņa norādīja, ka Pētersons bērnu ķirurģijā aizvadījis vairāk nekā 35 gadus un visu darba mūžu bijis uzticīgs Bērnu klīniskajai universitātes slimnīcai un RSU, kā arī glābis dzīvību un veselību tūkstošiem pacientu.

Pēc Gediņas paustā, darbojies jaundzimušo un bērnu krūškurvja, vēdera dobumu orgānu ķirurģijas jomās, Pētersons bijis vairāku bērnu ķirurgu darbaudzinātājs. Tāpat profesors ir 480 zinātnisku publikāciju, četru monogrāfiju un vairāku izgudrojumu autors un līdzautors, kura vadībā izstrādātas un sekmīgi aizstāvētas astoņas medicīnas doktora disertācijas.

Gediņa norādīja, ka Pētersons savu darba mūžu veltījis Latvijas bērnu veselības veicināšanai, bērnu traumatisma mazināšanai un bērnu ķirurģijas attīstīšanai, saņēmis augstus valdības apbalvojumus, kā arī ir Paula Stradiņa un Andreja Priedkalna balvu laureāts.

Bieziņa balva dibināta 1987.gadā ar mērķi godināt izcilus Latvijas bērnu ķirurgus par nopelniem bērnu ķirurģijas attīstīšanā, sasniegumiem praktiskajā un zinātniskajā darbā. Šī balva ir augstākais profesionālais apbalvojums bērnu ķirurgam. Līdz šim ir pasniegtas astoņas šādas balvas. Kandidātus balvas saņemšanai izvirza Latvijas Bērnu ķirurgu asociācija, balvu piešķir apbalvojumu piešķiršanas komisija.

Ziņas avots: LETA

Saistītās tēmas: RSU

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube