Šajās brīvdienās, pietuvojoties augsta spiediena atzaram, nokrišņi mitēsies un  gan sestdiena, gan svētdienas dienas pirmā puse būs saulaina, taču  sākot  ar svētdienas pēcpusdienu, no austrumiem pietuvosies jauna nokrišņu zona, kas nesīs lietu un pērkona negaisus, vēsta Latvijas vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Piektdien, 12.jūnijā, dienā vietām nokrišņi turpināsies. Dominēs mērens ziemeļaustrumu, ziemeļu vējš, kas negaisa laikā būs brāzmains. Gaiss iesils līdz +19…+24°, bet vietām  līča piekrastē būs nedaudz vēsāks, tur +14…18°.

Brīvdienās, pietuvojoties augsta spiediena apgabalam, nokrišņu daudzums samazināsies. Sestdien mākoņi izklīdīs un dienā daudzviet uzspīdēs saule. Pūtīs mērens ziemeļaustrumu, ziemeļu vējš un gaiss dienas laikā iesils līdz  +18…+23°, vien vietām piekrastē gaisa temperatūra būs +17…+20° robežās.

Svētdien dienas pirmajā pusē vēl gaidāms saulains laiks, bet jau sākot ar priekšpusdienu no austrumiem debesis aizklās mākoņi un austrumu rajonos līs, iespējams arī pērkona negaiss. Naktī termometra stabiņš noslīdēs līdz +11…+14° atzīmei, bet dienas laikā gaiss iesils līdz  +16…+21°.

Nākamās nedēļas sākumā Latvijas teritorijai pietuvosies ciklons, kas daudzviet atnesīs lietu un, līdz ar lietu, iespējams arī pērkona negaiss. Pūtīs mērens ziemeļu puses vējš, termometra stabiņš naktīs noslīdēs līdz +12…+16°, bet dienās gaisa temperatūra būs +16…+22° robežās.

Darba nedēļas vidū un izskaņā mākoņu daudzums pamazam samazināsies, saule uzspīdēs biežāk, kā arī teritorijā ieplūdīs siltāks gaiss.

Centrā min arī to, ka arī tālākajās nākamās nedēļas dienās bieži līs un ducinās pērkons.

Foto: Unplash.com

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube