Foto: Unplash.com

Latvijā kopš 7.februāra dominē siltā gaisa masa. Prognozes tuvākajām dienām liecina, ka tā vēl uzkavēsies. Latvijas centrālajos un rietumu rajonos piektdien gaidāma piektā diena pēc kārtas ar vidējo diennakts gaisa temperatūra virs 0°. Līdz ar to šajos rajonos 7.februāris kļūs par meteoroloģiskā pavasara sākumu.

Šis ir agrākais iespējamais laiks, kad iestājas meteoroloģiskais pavasaris – dienu pēc gada klimatiski “aukstākās” diennakts, kas 1991.-2020. gadu normas periodā, ir 6. februāris.

Kopumā brīvdienās laiks būs mierīgs – palaikam uzspīdēs saule, un ievērojami nokrišņi nav gaidāmi. Naktīs būs aukstākas kā līdz šim, un vēja brāzmas būs galvenokārt piekrastes rajonos. Tomēr jau jaunnedēļ laiks kļūs nestabilāks un vairāki cikloni no rietumiem nesīs vējainu un nokrišņu bagātāku laiku.

Piektdien laika apstākļus noteiks plaša zema spiediena ieplaka. Dienā mākoņu daudzums būs mainīgs un nokrišņi gaidāmi daudzviet – sniegs, slapjš sniegs, Kurzemē arī lietus. Pūtīs lēns līdz mērens rietumu, ziemeļrietumu vējš. Termometra stabiņš pakāpsies līdz +1…+4° atzīmei.

Sestdien pastiprināsies plaša anticiklona ziemeļu malas ietekme. Gaidāms mainīgs mākoņu daudzums bez ievērojamiem nokrišņiem. Atsevišķos posmos ceļi būs slideni! Pūtīs mērens līdz mēreni stiprs ziemeļrietumu, rietumu vējš, kas dienā iegriezīsies no rietumiem, dienvidrietumiem un Kurzemē un piekrastes rajonos brāzmās sasniegs 15-17 m/s. Gaisa temperatūra naktī būs -2…-7°, piekrastes rajonos nedaudz siltāks, tur +1…-2°, savukārt dienā termometra stabiņš pieturēsies 0…+4° robežās.

Svētdien plašs ciklons no Norvēģu jūras pakāpeniski virzīsies pāri Skandināvijai Latvijas virzienā. Atmosfēras spiediens pakāpeniski pazemināsies un būs vairāk mākoņu, tomēr brīžiem debesis arī skaidrosies. Nakts un diena paies bez ievērojamiem nokrišņiem. Pūtīs mērens līdz mēreni stiprs dienvidrietumu, dienvidu vējš, piekrastē brāzmās 15-17 m/s. Līdzīgi kā iepriekš, minimālā gaisa temperatūra naktī būs -2…-7°, piekrastes rajonos +1…-2°, bet maksimāla temperatūra dienā nebūs lielāka par -1…+3°.

Jaunnedēļ laika apstākļus noteiks vairāku ciklonu darbība. Atmosfēras spiedienam pazeminoties, laika apstākļi kļūs nestabilāki – nokrišņu daudzums palielināsies, un to fāzes dienas laikā mainīsies no lietus uz slapju sniegu un, galvenokārt nakts stundās, arī sniegu; pūtīs arī brāzmains vējš. Diennakts gaisa temperatūra svārstīsies no +1…-3° nakts stundās līdz +1…+6° diennakts gaišajā laikā.

youtube icon
Abonēt youtube