Biedrības “Reģionālo attīstības centru apvienība” (RACA) valde vienojusies, ka pašreizējā situācijā nevar atbalstīt 2021.gada valsts budžeta projektu un plānotās nodokļu izmaiņas.

Kas tad paredzēts? Apvienībā skaidro – paredzētā iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) ieņēmumu pašvaldību daļas samazināšana no 80% uz 75% kombinācijā ar virkni papildus izdevumu, kas saistīti ar iecerēto minimālās algas, pirmsskolas pedagogu algu, garantēta minimālā ienākuma un mājokļa pabalsta celšanu un citiem pasākumiem, var ievērojami ietekmēt pašvaldību spēju īstenot savas likumā paredzētās funkcijas.

Turklāt īpašas bažas apvienībai ir par iesākto un paredzēto investīciju projektu turpmāko likteni, jo ES nākamā daudzgadu budžeta, kā arī t.s. Eiropas Atveseļošanas instrumenta līdzekļi būs pieejami tālākā nākotnē.

Nākamā gada valsts budžeta projektā iecerētās izmaiņas var radīt ievērojamas problēmas pašvaldību darbā. Mēs turpināsim diskusiju ar Finanšu ministriju, kā arī aicināsim uz sarunu Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu, lai ar konkrētiem skaitļiem argumentētu mūsu pozīciju. Pēc mūsu domām, Finanšu ministrijas sagatavotajā valsts budžeta projektā ir nepieciešams veikt izmaiņas, nodrošinot pašvaldībām pienācīgu kompensāciju to ieņēmumu bāzes samazināšanai un izdevumu palielināšanai”, norāda RACA valdes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis.

Foto: Unplash.com

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube