Autors: BNN

Rimi Rīga maratons tika atcelts tik vēlu, ka, visticamāk, valdība varētu uzstādīt negatīvā nozīmē pasaules rekordu, cik pēdējā brīdī atcelt starptautiski nozīmīgu pasākumu. Taču galu galā virtuālajā platformā rezultātus izvēlējās reģistrēt aptuveni trīsarpus tūkstoši dalībnieku no 67 valstīm, telefonsarunā ar ziņu portālam BNN stāsta maratona galvenais organizators Aigars Nords.

Maratona vadītājs stāsta, ka viņi jau laicīgi bija teikuši dalībniekiem, ka jābūt gataviem uz to, ka skrējiens var norisināties vai nu reālajā vidē, vai ar virtuāliem elementiem, vai pilnībā virtuāli, jo nevar paredzēt, kā virzīsies pandēmija. “Tāpēc domāju, ka dalībnieki zināmā mērā bija tam gatavi.”

UZ jautājumu, vai gadījumā, ja lēmums būtu pieņemts laicīgāk, maratonu varētu noorganizēt labāk, Nords uzsver: “Mēs jau no sākta gala bijām gatavi kādam risinājumam, ja pandēmija saasināsies.”

Jau vasaras sākumā pirms Jāņiem palaidām virtuālo skriešanas klubu, kas ir jauns risinājums pasaulē. Tas pašlaik ir viens no modernākajiem instrumentiem pasaulē. Vasaras gaitā bija izskrējuši līdz pat 60 000 skrējēju. Mēs visu laiku meklējām kaut kādu risinājumu šiem pasākumiem arī sociālās distancēšanās laikā. Šī platforma to ļauj.

Nords arī stāsta, ka bija vasaras mači, labdarības pasākums, kur tika savākti 30 000 eiro. “Cilvēkus jau bijām pieradinājuši pie domas, ka virtuālā skriešana – it sevišķi pandēmijas laikā – arī ir risinājums. Bieži vien cilvēki, īpaši, kuri nav saistīti ar skriešanu, domā, kāda virtuālā skriešana – kompjūtera spēle vai tamlīdzīgi? Nē, tas absolūti nav tā. Cilvēki skrien savas distances jebkurā Latvijas vai pat pasaules malā, galvenais, ka viņiem ir viedierīce, kurā lejupielādēt lietotni, kāds viedpulkstenis.”

Ar pilnu publikāciju var iepazīties ŠEIT – BNN RUNĀ | Nords par valdības antirekordu un virtuālajiem maratona skrējējiem.

Foto: Unplash.com

youtube icon
Abonēt youtube