Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) apstiprinājusi SIA “Baložu komunālā saimniecība” zemākus siltumenerģijas tarifus. Baložos no 1.decembra siltumenerģijas tarifs būs par 4,2% jeb 2,55 EUR/MWh zemāks – 58,42 EUR/MWh (bez PVN).

Jāmin, ka siltumenerģijas tarifs 58,42 EUR/MWh (bez PVN) būs spēkā līdz 2021.gada 31.janvārim. Savukārt sākot jau no 2021.gada 1.februāra siltumenerģijas tarifs ir gaidāms vēl par 7,5% zemāks – 54,01 EUR/MWh (bez PVN).

Siltumenerģijas tarifs samazinājies saistībā ar iepirktās siltumenerģijas izmaksu samazinājumu, ko komersants iepērk no SIA “Baložu siltums”. Jau oktobra sākumā SPRK apstiprināja SIA “Baložu siltums” zemākus siltumenerģijas ražošanas tarifus, pateicoties kurināmā cenu izmaksu samazinājumam, kā arī siltumapgādes izmaksu optimizācijas rezultātā.

Turpmāk Baložu pilsētas iedzīvotājiem SIA “Baložu komunālā saimniecība” nodrošinās “zaļās enerģijas” piegādi, jo apstiprinātajā tarifā iekļauta 90% ražošana no biomasas jeb šķeldas, stāsta SPRK Siltumenerģijas nodaļas vadītāja Aiva Dreija.

Noteikto (piedāvāto) siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu aprēķinu un pamatojumu AS “Baložu komunālā saimniecība” iesniedza SPRK šā gada 19.oktobrī. SPRK, izvērtējot komersanta iesniegto pamatojumu, secināja, ka noteiktie (piedāvātie) tarifi ir pamatoti un atbilstoši metodikai.

Ar siltumenerģijas tarifiem citās Latvijas pilsētās var iepazīties SPRK mājaslapā.

Foto: Unplash.com

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube