Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) apstiprinājusi AS “Rīgas siltums” jaunu siltumenerģijas tarifu. Sākot no 3.decembra, rīdziniekiem siltumenerģijas tarifs būs 44,10 EUR/MWh līdzšinējo 39,77 EUR/MWh vietā.

SPRK pārstāvji norāda, ka šobrīd jaunais apstiprinātais AS “Rīgas siltums” tarifs ietver iepirktās siltumenerģijas izmaksu pieaugumu sākotnējā apmērā, ko siltumapgādes uzņēmums iegādājies no AS “Latvenergo”, kam savukārt ražošanas izmaksas ir palielinājušas dabasgāzes cenas pieauguma dēļ.

Pašlaik esam apstiprinājuši AS “Rīgas siltums” sākotnēji iesniegto tarifu, bet joprojām darbs pie AS “Latvenergo” siltumenerģijas ražošanas izmaksu izvērtēšanas turpinās. Ja vērtēšanās rezultātā gūsim apstiprinājumu, ka AS “Latvenergo” siltumenerģijas ražošanas izmaksas nav ekonomiski pamatotas, AS “Rīgas siltums” tarifs tiks koriģēts. Līdz ar to pārmaksas gadījumā lietotājiem summa tiks atgriezta, samazinot tarifus nākamajiem mēnešiem, norāda SPRK priekšsēdētājs Rolands Irklis.

Vienlaikus skaidrots, ka AS “Latvenergo” ražošanas izmaksu aprēķinā tiek piemērota dabasgāzes cena vēsturiskiem dabasgāzes iepirkumiem, kas ir būtiski augstāka par dabasgāzes cenu tirgū. Tas ir viens no iemesliem SPRK veikt padziļinātu šo izmaksu analīzi.

Jāmin, ka izvērtējums par AS “Latvenergo” ražošanas izmaksu ekonomisko pamatotību SPRK ir jāpieņem līdz šā gada beigām.

Lai arī jaunais AS “Rīgas siltums” tarifs būs augstāks par šobrīd spēkā esošo, tas joprojām būs par 15% zemāks, salīdzinot ar pagājušajā apkures sezonā decembrī piemēroto, norāda SPRK.

Tāpat jānorāda, ka paziņojumu par noteiktajiem (piedāvātajiem) siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifiem AS “Rīgas siltums” iesniedza SPRK šā gada 2.novembrī. Atbilstoši SPRK metodikai, SPRK ir pienākums pieņemt lēmumu 21 dienas laikā – līdz 23.novembrim.

Foto: Pixabay.com

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube