Autors: BNN

Foto: Pixabay.com

Lielbritānijā otrdien, 8.decembrī, sākta iedzīvotāju masveida vakcinācija pret COVID-19. Par pirmo potes saņēmēju kļuvusi deviņdesmit gadus veca sieviete, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Pagājušajā nedēļā Lielbritānijas valdība paziņoja, ka valsts Medikamentu un veselības aprūpes produktu regulatorā pārvalde ir apstiprinājusi, ka uzņēmumu BioNTech un Pfizer izstrādātā vakcīnas kandidāte ir derīga ārkārtas lietošanai kā vakcīna.

Otrdien sākta iedzīvotāju masveida vakcinēšana pret vīrusu, sākot ar COVID-19 riska grupu vakcināciju.

Šī vīrusa izraisītas veselības komplikācijas Lielbritānijā 2020.gadā prasījušas 61 245 cilvēku dzīvības.

Tas ir augstākais mirstības rādītājs Eiropā, kaut arī Lielbritānija pēc iedzīvotāju skaita nav lielākā Eiropas valsts, liecina Eiropas Slimību kontroles un profilakses centra apkopotie dati.

Otrdien par pirmo vakcīnas saņēmēju valstī kļuvusi 90 gadus vecā Margareta Kīnena (Margaret Keenan), kura 2020.gada lielāko daļu pavadījusi pašizolācijā, lai izvairītos no inficēšanās.

“Es jūtos tik priviliģēta kļūt par pirmo cilvēku, kurš ir vakcinēts pret COVID-19 – tā ir labākā agrā dzimšanas dienas dāvana, kādu es varētu vēlēties, jo tas nozīmē, ka es beidzot varēšu cerēt sagaidīt Jaungadu kopā savu ģimeni un draugiem, kad gada lielāko daļu esmu pavadījusi vienatnē,” tā intervijā BBC sacījusi Kīnena. Sievietes vakcinēšanas gan vēl ir tikai pusē, jo, lai nodrošinātu imunitāti, sievietei pēc 21 dienas ir jāsaņem vēl otra COVID-19 pote.

Jāatgādina, ka ka neviena no COVID-19 vakcīnas kandidētām pagaidām nav saņēmusi ES Eiropas Zāļu aģentūras apstiprinājumu. Tas savukārt ir priekšnoteikums vakcīnas kandidātes apstiprināšanai par vakcīnu Latvijā un citās bloka dalībvalstīs.

youtube icon
Abonēt youtube