Foto: Pixabay.com

Kā zināms, vairāki farmācijas uzņēmumi, piemēram, Pfizer un BioNTech, Moderna, ir paziņojuši, ka ir izveidojuši efektīvu COVID-19 vakcīnu. Valstis ir rezervējušas tūkstošiem vakcīnu, Lielbritānijā ir sākusies masveida vakcinācija. Bet cik daudz cilvēku Baltijā plāno vakcinēties? Vai viss, kas rezervēts, tiks izmantots? Jaunākā Baltijas tirgus izpētes grupas RAIT aptauja atklāj Baltijas iedzīvotāju plānus vakcinēties.

Aptauja atklāja, ka Latvijas iedzīvotāji ir skeptiskākie Baltijā. Latvijā 38% aptaujāto neplāno vakcinēties, bet 28% nevarēja sniegt atbildi uz šo jautājumu. Tikmēr 34% pauda gatavību vakcinēties. Latvija ir vienīgā Baltijas valsts, kurā iedzīvotāju, kas neplāno vakcinēties, ir vairāk kā to, kas ir gatavi to darīt.

Lietuvā gandrīz trešdaļa aptaujas dalībnieku (31%) nezina, kā rīkosies, bet 39% plāno vakcinēties. Tikmēr 30% ir diezgan pārliecināti, ka to nedarīs.

Valsts, kuras iedzīvotāji Baltijā ir visatvērtākie vakcīnām, ir Igaunija. 44% Igaunijas iedzīvotāju plāno vakcinēties. “Neizlēmīgā” sabiedrības daļa Igaunijā ir mazāka nekā citur Baltijā (25% nezina, kā rīkotos). Turpat trešdaļa (31%) igauņu pašreiz nav gatavi vakcinēties.

Pētījums tika veikts 2020.gada oktobrī interneta vidē. Tika aptaujāti 1 000 Latvijas, 1 000 Lietuvas un 1 000 Igaunijas iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 65 gadiem.

Saistītās tēmas: BioNTechCovid-19iedzīvotājiIgaunijaLatvijaLietuvaModernaVakcīna

youtube icon
Abonēt youtube