Foto: Flickr.com/ Latvijas armija

Šodien visā Eiropas Savienībā atzīmē vienotā ārkārtas palīdzības izsaukumu numura 112 dienu, kuras ietvaros arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) īstenos vairākas aktivitātes, lai veicinātu sabiedrības informētību par 112 numuru, uz kuru zvanot iespējams saņemt operatīvo dienestu palīdzību.

Šoreiz VUGD amatpersonas nedosies uz skolām, lai klātienē informētu skolēnus, bet visu februārī piedāvā lekcijas tiešsaistē, kā arī aicina izmantot materiālus par 112, kas izvietoti VUGD tīmekļa vietnē. VUGD priekšnieks Oskars Āboliņš uzsver:

Ir būtiski atgādināt bērniem un jauniešiem arī par to, kas notiek, ja uz 112 tiek saņemts viltus zvans, kā arī – cik svarīgi ir nekavējoties paziņot par negadījumu, zvanot uz 112, nevis filmēt vai nofotografēt notiekošo”.

Latvijā vienotais ārkārtas palīdzības izsaukumu numurs 112 darbojas 24 gadus (kopš 1997.gada). Piezvanot uz 112, iespējams sasniegt četrus glābšanas dienestus – VUGD, Valsts policiju, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu un Gāzes avārijas dienestu.

112 numurs ir sazvanāms 24 stundas diennaktī, un zvans ir bez maksas. Piecos zvanu centros Latvijā kopumā strādā 88 dispečeri. Katru diennakti dispečeri atbild uz vidēji 3 500 zvaniem ar dažādiem lūgumiem palīdzēt. 2020.gadā kopumā apstrādāti gandrīz viens miljons ienākošo 112 zvanu, liecina dati.

youtube icon
Abonēt youtube