Foto: Gunta Kūla

Vēlies nosūtīt vēstuli vai saņemt sūtījumu, vai saņemt kādu no citiem Latvijas Pasta pakalpojumiem? Tas šajos apstākļos var izrādīties diezgan liels izaicinājums, jo rindas aiz pasta durvīm ir tik garas, ka tajās stāvēt nav ne laika, ne vēlēšanās. Kā rīkoties?

Kā zināms, Ministru kabinets 5.februāra sēdē atbalstīja Ekonomikas ministrijas piedāvāto drošas tirdzniecības modeli no 8.februāra sākt pakāpenisku pāreju uz to, nosakot papildu drošības prasības tirdzniecības vietām un pastiprinot to kontroli. Tāpēc šobrīd rindas pie tirdzniecības vietām ir īpaši aktuāls jautājums.

Attālinātas mācības, attālinātas valdības sēdes, attālināta iepirkšanās, un izrādās, ka arī attālināti var pieteikties pakalpojumam attālināti, lai nebūtu jāstāv stundu garā rindā –20 grādu salā. Rīta kafija soli pa solim pastāstīs, kā to veiksmīgi izdarīt.

1. Lejupielādē lietotni savā viedtālrunī

Viedtālrunī nepieciešams lejupielādēt In-Out sistēmu, kas ir pieejama gan iOS, gan Android ierīcēs. Vienkāršiem vārdiem sakot, Play veikalā vai App Store ieraksti meklētājā Latvijas Pasts un lejupielādē šo lietotni savā viedierīcē.

2. Atver lietotni un nospied “Pieteikties rindā”.

3. Meklētājā ievadi pasta nodaļu, kura tev ir nepieciešama.

4. Atrodot nepieciešamo pasta nodaļu, var iepazīties ar darbalaiku un nodaļas atrašanās vietu.

5. Nākamais solis  – “Pieteikties rindā”.

6. Izvēlies pakalpojumu, kuru vēlies saņemt. Redzams arī laiks, ar kādu jārēķinās, lai nonāktu līdz izvēlētajai pasta nodaļai.

Ieteikums! Rindā piesakies, atrodoties 10/15 minūšu attālumā no pasta nodaļas.

7. Izvēloties pakalpojuma veidu, lietotne informēs par to, cik cilvēku ir priekšā un kāds ir aptuvenais gaidīšanas laiks līdz pakalpojuma saņemšanai.

Pakalpojumu iespējams atlikt arī par 5 minūtēm, ja gadās kavēt.

8. Sekos arī atgādinājums, ka tuvojas rinda, bet pēcāk vēl viens atgādinājums par to, pie kuras kases varēs saņemt izvēlēto pakalpojumu. 

Iesakām izvērtēt, cik tālu no jūsu atrašanās vietas atrodas pasta nodaļa!

Protams, ne visi cilvēki  izmanto attālināto pieteikšanos, tāpēc tiem, kuri gaida rindā ārpusē, iesakām pastāstīt, kāpēc dodaties iekšā pirms rindas, lai nerastos lieki konflikti.

Noteikti jāatceras, ka, dodoties uz pasta nodaļu, obligāti jāvelk sejas aizsargmaska, jāsagatavo personu apliecinošs dokuments un sūtījuma numurs, ja, piemēram, jūsu izvēlētais pakalpojums ir “sūtījumu saņemšana”.

youtube icon
Abonēt youtube