Foto: Unplash.com

Latvijas valdībai izsludinot ārkārtās situāciju un šī gada 20.oktobrī izlemjot par stingrākiem ierobežojumiem, kas spēkā ir no 21.oktobra līdz 14.novembrim, bet kas nav attiecināmi uz ceļošanas ierobežošanu, tūroperātors “Novatours” paziņo par ceļojumu organizēšanas turpināšanu un norāda, ka ceļotājiem nav jāuztraucas par plānotajiem braucieniem, visi lidojumi notiks saskaņā ar plānu.

Tūroperators uzskata, ka pārdomātai ceļošanai šobrīd nav šķēršļu, ierobežojumus ceļojumu organizēšanai no valsts puses nesaskata un aicina Latvijas ceļotājus nešaubīties – tuvāk plānotie ceļojumi uz Ēģipti, Kanāriju salām un arī citiem rudens ziemas galamērķiem notiks.

“Mēs redzam, ka mūsu klienti ir iemācījušies sadzīvot ar jauno ikdienas realitāti. Trīs Baltijas valstu grupai “Novaturas” trešais ceturksnis bija ļoti aktīvs, kas pierāda, ka cilvēki vēlās ceļot un ir gatavi pieņemt visus noteikumus un ierobežojumus gan ārvalstīs, gan atgriežoties Latvijā. ES digitālais Covid sertifikāts ir stabilizējis ceļošanas noteikumus, un tas ir pavēris iespēju ceļot drošāk lielākam skaitam cilvēku,” norāda “Novatours” vadītāja Audrone Keinīte (Audrone Keinyte).

Turpinot viņa saka: “Ceļotājiem ir viegli pieejami testēšanās pakalpojumi. Daudzās valstīs testus var veikt lidostās. Tāpat apdrošināšanas sabiedrības un bankas ir pielāgojušās jaunajām izmaiņām un piedāvā īpašu apdrošināšanu pret Covid-19, kas sedz ārstēšanas izmaksas gadījumā, ja ceļotāji inficējas ar vīrusu.”

A. Keinīte arī norāda, ka visi tūroperātora piedāvātie brīvdienu galamērķi ir pilnībā pielāgoti jaunajai ceļojumu realitātei, un tajos ir ieviesti drošības un higiēnas protokoli, kas ir obligāti visiem tūrisma nozares segmentiem: viesnīcām, restorāniem, labsajūtas centriem, transporta pakalpojumu sniedzējiem utt.

Tāpat visos galamērķos ir pieejams “Novatours” pārstāvis, kas ir gatavs palīdzēt ceļotājiem jebkurā diennakts laikā, norāda vadītāja.

Tūroperators ir ieviesis divus jaunus papildpakalpojumus – Covid Pauze un Pašizolācijas Pauze – kas abi ļauj elastīgi mainīt iepriekš plānoto ceļojumu, ja pirms izbraukšanas tiek konstatēta saslimšana ar vīrusu vai ir nācies būt kontaktā ar inficētu cilvēku.

Par šobrīd ceļošanai nepieciešamie dokumentiem tūroperators skaidro sekojoši:

* Šobrīd, lai dotos ceļojumā, ir nepieciešams personu apliecinošs dokuments, ceļojuma biļete, vakcinācijas vai izslimošanas sertifikāts, vai negatīva Covid-19 testa apliecinājums, kā arī, atkarībā no ceļojuma galamērķa, var būt nepieciešams aizpidīt īpašas veidlapas par uzturēšanos galamērķī.

* Saskaņā ar 2021.gada 21.oktobrī spēkā stājušamies noteikumiem, tiem ceļotājiem, kuri ieradīsies Latvijā vai izlidos no Latvijas laikā līdz plkst.05:00 vai pēc pl.20:00 papildu jau ierastajiem ceļošanas dokumentiem būs nepieciešams vēl viens dokuments – pašapliecinājums par pamatotu došanos ārpus dzīvesvietas.

* Atgriežoties Latvijā, visiem ceļotājiem ir pirms iebraukšanas Latvijā nepieciešams aizpildīt elektronisku apliecinājuma anketu vietnē Covidpass.lv.

“Mēs ļoti ceram, ka arvien vairāk nevakcinēto cilvēku radīs motivāciju veikt vakcinācijas procesu, lai visi kopā mēs varam stiprināt ne tikai Latvijas, bet visas pasaules imunitāti,” aicina A. Keinīte.

youtube icon
Abonēt youtube