Foto: Unplash.com

Ir visi priekšnosacījumi, lai šovasar varētu droši ceļot. Tūrisma nozare ir gatava izstrādāt un īstenot plānu drošas ceļošanas atsākšanai šovasar, ar gaišu skatu nākotnē lūkojas Eiropas tūrisma aģenti un operatori.

Latvijas Tūrisma Aģentu un Operatoru Asociācijā pauž – kaut arī situācija daudz neatšķiras no tās, kāda tā bija pirms gada, kad gandrīz visa ceļošana tika apturēta, Eiropas tūrisma aģenti un operatori  stingri iestājas par to, lai situāciju mainītu.

Tūrisma pārstāvji norāda uz pozitīvo – tiek ieviestas vakcinācijas programmas, nodrošinot visneaizsargātāko cilvēku aizsardzību un mazinot slodzi uz mūsu veselības sistēmām. Testi kļūst aizvien precīzāki un to pietiekamais daudzums ļauj tos pielietot ceļošanā plašā mērogā.

Vienlaikus Asociācijā apgalvo, ka tūrisma uzņēmumi izstrādā un ievieš stingrus veselības un drošības protokolus, lai droši uzņemtu savus viesus.

ECTAA prezidents Pawel Niewiadomski teic: “Mums ir jāizstrādā kopīgas Eiropas vadlīnijas, lai atgrieztos pie drošas ceļošanas. Ceļotājiem un tūrisma nozarei ir nepieciešama skaidra perspektīva, kad un kādos apstākļos ceļošana var atsākties”.

ECTAA* pievienojas daudzu tūrisma organizāciju, Eiropas un dalībvalstu lēmumu pieņēmēju aicinājumiem, savlaicīgi plānot drošas ceļošanas atsākšanos šovasar. Šāds plāns jābalsta uz vienotu pieeju, pamatojoties uz testēšanu un veselības sertifikātiem. Turklāt, komunikācija ar sabiedrību ir pamats ceļotāju uzticības atjaunošanai.

Kopš Covid-19 krīzes sākuma mēs esam nogājuši garu ceļu un ieguvuši plašas zināšanas. Piemēram, Vācijas aģentūra, kas atbild par slimību kontroli un profilaksi, un Roberta Koha institūts, ir apkopojis datus, no kurām valstīm visvairāk ievestas infekcijas pagājušajā vasarā. Rezultāts: klasiskie organizētie brīvdienu ceļojumi ir devuši tikai pavisam nelielu ieguldījumu infekciju izplatībā Vācijā.

Pawel Niewiadomski komentē: “Tas ir pierādījums tam, ka organizētā ceļošana ir droša. Bet mums ir vajadzīgi pareizie pamatnosacījumi, lai uzsāktu ceļošanu, pamatojoties uz testiem un veselības sertifikātu izmantošanu, ceļošanas atvieglošanai”.

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube