Foto: Unpalash.com

Pirmais iespaids par cilvēku rodas vien dažās sekundēs, bet var izrādīties noturīgs gadiem ilgi, un bieži par cilvēku spriežam pēc viņa vecuma, ļaujoties izplatītiem priekšstatiem, ka visi jaunieši ir enerģiski jaunu ceļu gājēji, bet visi seniori – rimti krustvārdu mīklu minētāji. Bet vai tā tiešām ir?

Elektriskais skrejritenis, bezvadu austiņas, viedpulkstenis rīta skrējienam vai jaunas kurpes salsas nodarbībām – vai tu dāvinātu šīs lietas savam opim vai omei dzimšanas dienā? Un vai esi pārliecināts, ka viņi to negribētu?

Sabiedrība nereti saskaras ar dažādiem pieņēmumiem, ko vienā vai otrā vecumā spēj paveikt cilvēks un kas jādara kārtīgam senioram vai jaunietim. Sabiedrības integrācijas fonda informatīvās kampaņas “Atvērtība ir vērtība” ietvaros mudina šos priekšstatus mainīt un aicina izpildīt interaktīvu testu “Uzmini vecumu!”.

Latvija pasaules laimes indeksā (2021) atrodas 51.vietā, pakāpjoties no 57.vietas pagājušogad, kas nozīmē, ka katru gadu mēs kļūstam laimīgāki un, kas rada laimi? Viens no faktoriem ir emocionālā labsajūta un spēja darīt to, kas rada prieku. Pasaulē ir daudz aizrautīgu cilvēku, kuriem gadi nav šķērslis, lai mācītos, apgūtu ko jaunu un izkoptu aizraujošus  vaļaspriekus.

Lai radītu izpratni par to, ka vecums ir skaitlis, nevis faktors, kas definē cilvēka personību, hobijus un profesionālo ceļu, radīts interaktīvs tests “Uzmini vecumu!”, kura varoņi ir reāli prototipi – cilvēki mums līdzās. Vai spēj uzminēt, cik gadu cilvēkam, redzot tikai dažus viņam piederošus priekšmetus, kas raksturo viņa hobiju un nodarbošanos?

Testu meklē, spiežot šeit.

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube