Reaģējot uz tirdzniecības centru nozari diskriminējošiem valdības lēmumiem, t/c Domina Shopping un Rīga Plaza, sākot ar šodienu, 15.aprīli, organizēs ielu tirdzniecību. Tajā piedalīsies vairāki veikali, ārpustelpu apstākļos piedāvājot ne vien iegādāties, bet arī pielaikot cilvēkiem ikdienā nepieciešamās preces.

Sieviešu, vīriešu un bērnu apavus un apģērbus tirgos veikali Meta, Eiropas Apavi, Sportland, Muss, Danija un Sportsdirect.com. Aksesuārus un dāvanas piedāvās – Garmin, Handly un 7IN. Kosmētiku un parfimēriju būs iespējams iegādāties veikalā Douglas. Savukārt mājlietu veikals Jysk nodrošinās internetā pasūtīto preču izsniegšanu un sniegs konsultācijas par preču iegādi attālināti.

“Vēršam uzmanību, ka saskaņā ar valstī esošajiem noteikumiem, ielu tirdzniecība diemžēl nevarēs notikt septiņas dienas nedēļā. Pašreiz tie paredz, ka to drīkstam darīt tikai pēc šāda grafika – trīs dienas strādā, četras atpūšas. Tāpēc jau iepriekš atvainojamies mūsu brīvdabas iepirkšanās skvēra apmeklētājiem par šādu neērtību un aicinām rūpīgi sekot informācijai plašsaziņas līdzekļos un Dominas sociālajos tīklos, lai zinātu precīzu darba laiku,” saka Iveta Zvaigzne-Ālere, t/c Domina Shopping mārketinga direktore.

Brīvdabas iepirkšanās notiks Dominas centrālajā skvērā – pie C ieejas ar skatu uz J. Zemitāna tiltu. Tirdzniecība norisināsies tuvāko trīs nedēļu laikā ceturtdienās, piektdienās un sestdienās – 15., 16., un 17.aprīlī., tad 22., 23. un 24.aprīlī, visbeidzot – 29., 30.aprīlī un 1.maijā. Darba laiki visās dienās būs vienādi – no plkst. 10.00 līdz 21.00.

Savukārt modes un izklaides centrs “Rīga Plaza” no 15.līdz 17. aprīlim un turpmāk arī pārējās aprīļa nedēļas nogalēs laikā no plkst. 10.00-19.00 organizēs āra tirdzniecību, āra teritorijā pie ieejas Milāna.

Modes un izklaides centra Rīga Plaza vadītāja Irīna Toropova saka: “Tirdzniecības centriem ir resursi un atbilstoša infrastruktūra, lai nodrošinātu drošu klientu apkalpošanu un drošu distanci starp apmeklētājiem. Vēlamies strādāt un varam nodrošināt prasību izpildi, piemērojot drošas iepirkšanās konceptu. Diemžēl tiekam diskriminēti un saskaramies ar papildu ierobežojumiem – arī distances tirdzniecībā iegādāto preču saņemšana jāorganizē ārpus veikalu telpām. Meklējam radošus risinājumus, kā atbalstīt savus nomniekus un ielu tirdzniecība ir viens no veidiem.”

Ņemot vērā to, ka ir liegta arī distances tirdzniecībā iegādāto preču izsniegšana tirdzniecības centrā, tirdzniecības centrs Rīga Plaza piedāvā izņemt pasūtītās preces no veikaliem preču saņemšanas (pick-up) punktā, kas atrodas pie modes un izklaides centra “Rīga Plaza” ieejas Ņujorka (blakus pakomātiem).

Līdztekus Domina Shopping mērķtiecīgi turpina cīņu par iespēju atsākt arī pircēju apkalpošanu iekštelpās atbilstoši drošas klātienes iepirkšanās nosacījumiem. Tāpēc trešdien, 14.aprīlī, tirdzniecības centrs atkal griezies pie valdības pārstāvjiem.

Ekonomikas Ministrijā ir iesniegts lūgums steidzami ļaut strādāt diviem Dominas veikaliem, kuriem ir atsevišķas ieejas (Sportland un Jysk). Šāda pieeja jau tiek praktizēta ne vien citos Latvijas tirdzniecības centros ar platību virs 7000m2, bet arī Lietuvā un iepriekš Igaunijā. Savukārt Valsts prezidentam, Saeimas priekšsēdētājai un Ministru kabinetam atkārtoti nosūtīts pieprasījums nekavējoties izbeigt negodīgas konkurences organizēšanu tirdzniecības nozarē un, ievērojot drošas tirdzniecības konceptu, atļaut klātienē strādāt arī visiem lielajos tirdzniecības centros esošajiem veikaliem.

Lasiet arī: Mērs ir pilns. “Mīļie ministri – Jūs saņemat algu katru mēnesi noteiktā datumā, bet te ārpusē tā nenotiek”

“Uz tik absurdiem lēmumiem no valdības puses mēs nebijām gatavi. Minēšu, ka tirdzniecības centru nozare strādā ar ierobežojumiem jau gadu. Un mēs visi esam izpildījuši visas noteiktās “drošas iepirkšanās” prasības, ko ir noteikuši epidemiologi, ministri, bet šobrīd mērs ir pilns. Tas viss izskatās pēc mērķtiecīga konkurenci kropļojoša plāna, lai pilnībā iznīcinātu tirdzniecības centru nozari,” iepriekš pauda t/c Domina Shopping direktore Dina Bunce.

Izsakot viedokli par valdības lēmumu, D. Bunce teic: “Tā ir arī vistiešākā mērā ņirgāšanās un nomnieku sodīšana par to, ka viņi ir izvēlējušies savu veikalu atvērt kādā no platības ziņā lielajiem centriem.”

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube