Foto: Flickr/Valsts policija

Pirmdien, 26.aprīlī, iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens tikās ar Valsts policijas un Valsts drošības dienesta amatpersonām, lai pārrunātu drošības situāciju valstī. Sarunā ministrs uzsvēra, ka nav pieļaujama drošības situācijas pasliktināšanās valstī.

Iekšlietu ministrs kā vienu no uzdevumiem Valsts policijai noteica visīsākajā laikā noskaidrot, vai pastrādātais nežēlīgais noziegums Tukumā ir saistīts ar jau iepriekš izteiktajiem draudiem cietušajām personām, kā arī Valsts policijai ir uzdots sākt dienesta pārbaudi, lai noskaidrotu, vai policijas amatpersonas ir atbilstoši reaģējušas uz cietušo personu rakstītajiem iesniegumiem par draudiem dzīvībai un veselībai.

Kā iepriekš ziņoja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, šī gada 23.aprīlī plkst. 04.24, ierodoties notikuma vietā daudzdzīvokļu ēkā Tukumā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja divus apdegušus, cietušus cilvēkus, un notikušā apstākļi bija ļoti neskaidri, tāpēc nekavējoties tika pieprasīta Valsts policijas klātbūtne. Uguns liesmas jau bija nodzēstas, un gaitenī valdīja spēcīgs sadūmojums. Ugunsdzēsēji glābēji abus cietušos nogādāja līdz Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta automašīnai.

Jāpiemin, ka vīrietis, kurš dedzināšanas rezultātā guvis teju 100% apdegumus – Normunds Kindzulis šobrīd cīnās par savu dzīvību. Jāuzsver, ka ikviens aicināts ziedot asins plazmu Valsts Apdegumu centrā.

Lai arī Valsts policija ziņo, ka nav pamata uztraukumam, ka šis noziedzīgais nodarījums ir saistīts ar neiecietības izteikšanu, tomēr cietušajam ir cits viedoklis par notikušo – dzēšot savu draugu no ugunsliesmām, Artis Jaunkļaviņš arī ir cietis, viņš publiski norāda savu neticību Valsts policijai. Arī sākotnējā informācija laikrakstā “Neatkarīgās Tukuma Ziņas” bija teikts, ka degušas vien drēbes. Artis raksta: “Vai tiešām Tukuma policija, cenšas slēpt slepkavības mēģinājuma pēdas? Varu apgalvot, ka tā izskatās. Nebūs jau pirmā reize….”

Valsts policija gan aicina sabiedrību uzticēties izmeklēšanai. Vienlaikus Valsts policijā pauž, ka iekams norisinās izmeklēšana, policija atturas no pārsteidzīgu secinājumu paušanas vai apstiprināšanas. “Lai aizsargātu izmeklēšanas intereses un šajā kriminālprocesā iesaistīto personu sensitīvos datus un informāciju, pagaidām no plašākiem komentāriem atturamies.”

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube