Foto: Flickr.com

Rīgas pilsētas izpilddirektora pienākumu izpildītāja Elīna Trautmane kopā ar drošību uzraugošajām iestādēm un citām atbildīgajām pašvaldības amatpersonām pagājušajā piektdienā izsprieda par 9.maijā pieteikto publisko pasākumu norisi, un tika nolemts – pieeja Uzvaras piemineklim un tā teritorija 8. un 9.maijā tiks ierobežota, kā arī Uzvaras parka apkārtnē tiks noteikti satiksmes ierobežojumi, par kuriem tiks informēts atsevišķi.

Epidemioloģiskās drošības dēļ šogad organizēti pasākumi pie pieminekļa nenotiks, tādēļ pašvaldība aicina cilvēkus būt atbildīgiem, nepulcēties, ievērot noteiktās prasības un neradīt apdraudējumu sev un citiem.

Saistībā ar 9.maiju pašvaldība sākotnēji bija saņēmusi trīs pasākumu pieteikumus – divus publisku pasākumu un vienas sapulces pieteikumu. Sākotnējās sarunās, kurās pašvaldība skaidroja tiesisko situāciju, visi pieteicēji atsauca savus pasākumus. Tostarp pēc tam pašvaldība saņēma jaunu pasākuma – piketa pieteikumu no biedrības “9maijs.lv” un trīs piketa pieteikumus no fiziskām personām ar norises vietu Uzvaras parkā.

Analizējot pieteikto pasākumu norisi un ņemot vērā epidemioloģiskās situācijas apstākļus, pašvaldības organizētā starpinstitūciju sanāksmē tika nolemts, ka pasākumu organizatoriem lūgs mainīt piketa norises vietu un laiku.

Tostarp E. Trautmane pasākumu pieteicējiem izsūtījusi vēstuli ar aicinājumu ievērot epidemioloģiskās situācijas dēļ noteiktos ierobežojumus un papildus informēt iedzīvotājus par faktu, ka šogad tradicionālie pasākumi nenotiks un aicināt cilvēkus būt atbildīgiem, nepulcēties, ievērot noteiktās prasības un neradīt apdraudējumu.

Jau ziņots, ka patlaban, pandēmijas laikā, publiski pasākumi ir aizliegti, bet piketi atļauti tikai līdz desmit cilvēkiem.

Jāuzsver, ka Rīgas pašvaldība noraida publiski izskanējušo informāciju, ka 9.maijā pieeja Uzvaras parkam būs liegta. Piekļuve piemineklim būs daļēji ierobežota, taču tā nebūs slēgta, proti, apmeklētāji varēs kontrolētā veidā iekļūt teritorijā un notikt ziedus, uzsver Rīgas domē.

Lai neveidotos drūzmēšanās, iedzīvotāju kustību pieminekļa teritorijā uzraudzīs un kontrolēs Valsts policija un Rīgas Pašvaldības policija. Pieminekļa apkārtnes daļējai norobežošanai tiks izmantotas barjeras, kuru uzstādīšanas mērķis ir efektīvāka cilvēku plūsmas kontrole. Uzvaras parka teritorijā iedzīvotāji varēs iekļūt kontrolētā veidā.

Drošības pasākumi notiks pēc Valsts policijas izstrādāta plāna.

Saistībā ar epidemioloģisko situāciju, šogad Uzvaras parkā nenotiks tādi pasākumi kā koncerti, tirgošanās u.c. Pēc pašvaldības aicinājuma organizatori atsaukuši arī 9.maijā pieminekļa tuvumā pieteiktos piketus. Pašvaldība aicina cilvēkus būt atbildīgiem, nedrūzmēties, ievērot noteiktās prasības, ilgi neuzkavēties Uzvaras parkā, klausīt policijas norādēm, neradīt apdraudējumu sev un citiem.

youtube icon
Abonēt youtube