Publicitātes foto

Protams, atvaļinājumā, kurš lielākai daļai cilvēku ir pāris reizes gadā, negribas skaitīt naudu, ikviens vēlās izklaidēties, ēst garšīgus ēdienus – citiem vārdiem sakot, sevi neierobežot, kas ir pašsaprotami un pilnīgi normāli, jo mēs visi taču esam to pelnījuši, strādājot garās darba stundas.

Tūroperatori stāsta, ka reizēm gadās tā, ka atpūtnieki, atgriežoties no atvaļinājuma pilni pozitīvām emocijām un siltām atmiņām, pārbaudot kredītkartes atlikumu, mēdz būt pārsteigti, ka ir iztērēts vairāk, nekā bija plānots. Iespējams, pat limits ir stipri pārsniegts.

Lai izvairītos no šī nepatīkamā momenta un neplānotiem izdevumiem, “viss iekļauts” jeb “all inclusive” tipa viesnīcas ir labākā izvēle, iesaka tūroperatori.

Ceļazīmes cenā jau ir iekļautas ne tikai lidojuma un izmitināšanas izmaksas, bet arī ēdieni, dzērieni un izklaide. Šāda tipa viesnīcās ir ne tikai peldbaseini, bet arī ūdens atrakciju parki bērniem, dienas un vakara animācija, tenisa korti, jogas un deju nodarbības un dažādas citas izklaides pieaugušajiem un bērniem.

Starptautiskais tūroparators Coral Travel, kurš šogad sāka darboties Latvijā un vedīs atpūtniekus uz saulaino Turcijas Vidusjūras piekrasti, skaidro, kāpēc Latvijas ceļotāji parasti izvēlas “viss iekļauts”.

Viens no galvenajiem faktoriem, kāpēc atpūtnieki ir “par” šādu izvēli, ir – jūs jau iepriekš zināt, cik jums izmaksās jūsu atvaļinājums.

“Nav nepieciešams desmit reizes dienā vērt vaļā seifu, kur glabājās nauda, katru reizi, kad dodaties uz viesnīcas restorānu vai uzkodu bāru, vai dzerat kokteiļus pludmalē, domāt par gala rēķinu viesnīcā. Atpūtnieki var ļauties atpūtai un neuztraukties par papildu izmaksām,” saka Svjatoslavs Ladigins, Coral Travel Latvia vadītājs.

Bērnu klubs – izklaide bērniem un atpūta vecākiem

Bērni aktīvi un atvērti jauniem izaicinājumiem, un nevēlas visu dienu gulēt saulē vai spēlēties pie jūras – viņiem ātri paliek garlaicīgi. Īsts vecāku glābiņš – “viss iekļauts” ģimenes viesnīcas ar populāriem bērnu klubiem.

Daži bērnu klubi pat esot tik lieli, ka pat nedēļas laikā bērnam būs par maz laika, lai varētu izmēģināt visas piedāvātās aktivitātes: bērnu iecienītākos ūdens parkus ar amerikāņu kalniņiem, peldbaseinus, alpīnisma sienas, dažādas sporta spēles, izglītojošas aktivitātes. “Bērnus izklaidē animatori, un viņus uzrauga profesionāļi, tāpēc bērni ne tikai labi pavada laiku, bet arī ir drošībā, kas ir ļoti svarīgi. Tajā laikā vecāki var vienkārši atpūsties vai pat atstāt bērnu ar auklīti,” stāsta Svjatoslavs Ladigins.

Lasiet arī: VM atbild | Ja ceļo kopā ar bērniem Covid-19 laikā

Būtiski pieminēt plusus arī atpūtniekiem ar pašiem mazākajiem – ceļojumā nav „jāņem līdzi visa māja”. Ērtai atpūtai ar bērnu viesnīcā atradīsiet visu nepieciešamo – sākot no ēdienu smalcinātājiem, bērnu ratiņiem un beidzot ar bērnu ēdienkartēm restorānos.

Ēdiena daudzveidība

Izvēloties restorānu, ģimenes starpā bieži rodas domstarpības par to, kādu virtuvi izvēlēties. Bērniem patīk vieni ēdieni, vecāki vēlas nogaršot citus. “Viss iekļauts” viesnīcas risina arī šo problēmu. “Nav jāuztraucas par to, ka bērni neēd to vai citu ēdienu, jo ēdienu daudzveidība ir tik liela, ka katrs atradīt sev ēdienu maltītei. Tādā veidā jūs varat atklāt jaunas garšas un nobaudīt dažādus ēdienus vai vienkārši ēst tikai to, kas jums labāk garšo,” saka tūroperatora pārstāvis.

Droši vien visiem ir pazīstama situācija, kad daži vienkārši vēlas gulēt saulītē, malkot kokteiļus un atpūsties, bet citiem nepieciešams pastāvīgi kaut ko darīt. Nav nepieciešams izvēlēties starp vienu vai otru. Jūs varat apvienot aktīvo un pasīvo atpūtu, neizejot no viesnīcas teritorijas. Viesnīcas piedāvā arī ekskursijas tiem, kuri vēlas iepazīt valsti. “Katrs ģimenes loceklis viesnīcā atradīs sev tīkamas aktivitātes. Un, ja vēlaties aktīvi pavadīt savu atvaļinājumu, iesakām apmeklēt tuvāko pilsētu, doties ekskursijās, doties pārgājienos kalnos vai nirt,” stāsta Ladigina kungs.

Lasiet arī: Rīta kafija sarunājas | Sapnis par pasauli – latvietes dzīve Bali salā

Vienlaikus tūroperatora pārstāvis nosaka, ka viesnīcas teritorijā ir iespēja izmēģināt dažādas izklaides un sporta iespējas, kā arī atklāt priekš sevis jaunus vaļaspriekus. “Ja nekad neesat izmēģinājuši virves vilkšanu, arābu dejas, ūdenspolo, atvaļinājuma laikā jūs varat apvienot mierīgu atpūtu un aktivitātes. Pat visaktīvākie ģimenes locekļi atradīs, ko darīt. “Daudzi atpūtnieki dodas uz Vidusjūras piekrasti un izmēģina tādas aktivitātes, uz kurām Latvijā viņiem varētu nebūt laika, piemēram, ūdenspolo. Brīvdienas būs garantēti neaizmirstamas”.

youtube icon
Abonēt youtube