Foto: Unplash.com

Rīgā atvērts jauns “muzejs tumsā”. Tas ir muzejs, kur viss atrodas absolūtā tumsā. Muzeja viesi neredzīga gida pavadībā tumsā varēs iepazīt objektus, izmantojot dažādas maņas – dzirdi, tausti, ožu un garšu, informē portāls balticevents.info.

Projekta “Muzejs tumsā” mērķis ir mazināt stereotipus par cilvēkiem ar redzes traucējumiem.

Muzejā paredzētas dažāda formāta programmas grupu saliedēšanai un īpašas apmācības korporatīvajiem klientiem. Viesiem būs pieejamas gan individuālas, gan grupu ekskursijas, ekskursijas bērniem, studentiem, pieaugušajiem, kā arī meistarklases un degustācijas.

Projekta autors Maksims Mihejevs par ideju stāsta: “Es izveidoju tādu projektu Latvijā, lai cilvēkiem būtu iespēja veikt aizraujošu ceļojumu savu izjūtu un sajūtu pasaulē, kā arī pārliecināties, ka cilvēkiem ar invaliditāti patiesībā ir nepieciešams vairāk laika, lai apgūtu jaunas prasmes, spējot saglabāt pozitīvu attieksmi. Šodien tas ir vienīgais projekts Ziemeļeiropā, bet vairākās valstīs tādi muzeji jau sen ir populāri. Projekta mērķis ir paaugstināt toleranci sabiedrībā pret cilvēkiem ar redzes traucējumiem, kā arī nojaukt barjeras saziņā ar cilvēkiem ar invaliditāti.

Papildu informācija šeit.

youtube icon
Abonēt youtube