Veselības ministrija (VM), aizvadītajā dienā, 6.jūlijā, informējot valdību par veselības nozares aktivitātēm vakcinācijas aptveres veicināšanai, uzsvēra, ka vakcinācijas aptveres palielināšana ir atkarīga no sadarbības starp ministrijām, pašvaldībām un nevalstisko sektoru.

Veselības ministrija iecerējusi vairākus pasākumus, kas sekmētu vakcinācijas aptveres palielināšanu, lai novērstu Covid-19 infekcijas izplatību un visa sabiedrība varētu dzīvot drošākas ikdienas ritmā. VM rosinātie pasākumi mērķēti uz vakcinācijas pakalpojuma sniegšanu pēc iespējas tuvāk cilvēku ikdienas gaitām un individuālu uzrunāšanu, dažādiem atbalsta mehānismiem ģimenes ārstiem, veicinot ģimenes ārstu lielāku iesaisti vakcinācijas veicināšanā, kā arī sabiedrības izglītošanas aktivitātēm, veicinot iedzīvotāju izpratni par vakcināciju pret Covid-19, tās nepieciešamību,  vienlaikus mazinot dezinformācijas ietekmi.

Lasiet  arī: Video: 22 gadus veca sieviete laimē miljonu, piedaloties vakcinācijas loterijā

Viens no būtiskākajiem uzdevumiem ir veicināt ģimenes ārstu aktīvāku iesaisti vakcinācijas procesā un iedzīvotāju uzrunāšanā. VM rosina finanšu stimulu pārskatīšanu ģimenes ārstu praksēm par vakcinācijas aptveres sasniegšanu, informatīvo materiālu sagatavošanu un izglītojošu reģionālo semināru organizēšanu. Ģimenes ārstiem tiks sniegts atbalsts, lai individuāli uzrunātu iedzīvotājus. Paredzēta arī pakāpeniska pāreja uz ģimenes ārstu obligātu iesaisti vakcinēšanas procesā un rehabilitācijas pakalpojumu nodrošināšana vakcinācijas procesā iesaistītajiem ģimenes ārstiem.

VM kā vienu no motivācijas pasākumiem rosina rīkot īpašu nacionālu izlozi. Plānots, ka izlozē piedalīsies visi iedzīvotāji vecumā no 12 gadiem, kas ir uzsākuši vakcinācijas procesu. Izlozes mērķis ir sasniegt šaubīgos un nogaidošos, veidot un popularizēt pozitīvo pieredzi un ieguvumus, kā arī motivēt Latvijas iedzīvotājus neatlikt vakcināciju. Projekts tiks organizēts sadarbībā ar sabiedriskos medijiem, nodrošinot TV raidījumu  tiešraidi un atspoguļojumu sabiedriskā medija interneta platformā.

Nozīmīga sadaļa ir ticamas un pārbaudītas informācijas pieejamībai par vakcināciju, tādēļ ieplānotas gan nacionāla mēroga kampaņas turpināšana daudzveidīgos mediju kanālos (tv, prese, radio, vide, interneta portāli), dažādas regulāras komunikācijas aktivitātes (informēšanas kampaņa nacionālajos un reģionālajos medijos, informatīvie materiāli), kā arī personalizēta un sistemātiska komunikācija ar Latvijas iedzīvotājiem informēta lēmuma pieņemšanai par vakcināciju pret COVID-19 digitālajā telpā un dezinformācijas mazināšanai.

Valdībā kopā ar Veselības ministrijas ierosinājumiem tika iesniegts un pieņemts vakcinācijas veicināšanas plāns, kurā iekļautas arī citu nozaru ministriju plānotās aktivitātes.

youtube icon
Abonēt youtube