Foto: Pixabay.com

Līdz ar vēl vienu karstuma vilni, kurš aizsāksies svētdien, šī gada jūlijs, iespējams, kļūs par karstāko mēnesi Latvijā kopš 1924.gada. Nākamās darba nedēļas pirmajā pusē vēl gaidāms karstums līdz +28…+30°, savukārt nedēļas vidū, iespējams, aizsāksies lietaināks periods, ziņo Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Piektdien un sestdien vēl saglabāsies samērā patīkami silts laiks. Gaisa temperatūra dienā nepārsniegs +23…+26°, savukārt diennakts tumšajās stundās tā pazemināsies līdz +9…+14°, tikai piekrastes rajonos būs siltāks – gaiss nebūs vēsāks par +13…+18°. Piektdien, 23.jūlijā, vēl būs mainīgs mākoņu daudzums un vietām, galvenokārt austrumos, īslaicīgi līs. Toties vakarā debesis skaidrosies un sestdien nokrišņi jau netiek prognozēti.

Svētdien Latvijā sāks ieplūst karstākas gaisa masas – dienā gaiss iesils jau līdz +28°. Arī nedēļas pirmajā pusē saglabāsies karsts, sauss un saulains laiks ar lēnu vēju. Dienā gaiss iesils līdz +30°, dažviet, iespējams, pat nedaudz vairāk, bet naktīs vietām termometra stabiņš nenoslīdēs zem +20° atzīmes, atkal nesot tropiskās naktis. Kopumā gan šis karstuma vilnis nebūs tik garš un intensīvs kā iepriekšējais.

Pēc pašreizējām prognozēm nedēļas vidū no dienvidrietumiem pietuvosies plaša nokrišņu zona, kura turpmākajās dienās nesīs laika apstākļu izmaiņas – biežāk līs, dažviet iespējamas pat ļoti intensīvas lietusgāzes un pērkona negaisi, kas lokāli var nest arī spēcīgas vēja brāzmas un krusu. Gaisa temperatūra dienā  pazemināsies par dažiem grādiem, bet naktis vēl būs ļoti siltas.

Pašlaik līdz 28. jūnijam vēl ir spēkā brīdinājumi par augstu un vietām pat ļoti augstu ugunsbīstamību mežos, tādēļ aicinām būt piesardzīgiem mežu un krūmāju tuvumā. Nekurināt ugunskurus un nemest zemē izsmēķus! Aizdegšanās gadījumā uzreiz ziņot glābšanas dienestam! Vairāk lasi šeit!

youtube icon
Abonēt youtube