Foto: Unplash.com

Tāpat kā cilvēkam, katrai valstij ir tā viena daļa, ko iepazīt ir ļauts katram, un ir tā otra daļa, kas ir viegli noslēpumaināka, atklājoties pamazām kārtu pēc kārtas tikai īpaši vērīgajiem un tiem, kas to patiesi vēlas iepazīt. Baltijas valstīs lielākais tūroperators Novatours dalās ar populārāko ceļojumu galamērķu vēl neiepazītiem noslēpumiem.

Turcija, Antālija – kanjonu majestātiskums

Šīs viesmīlīgās valsts iekšienē atrodami kanjoni – gadu simtos zemes garozā ievijušies, tie aicina doties pārgājienos, laivu izbraucienos, zirgu izjādēs vai lidojumos pāri tiem.

Viens no iespaidīgākajiem un noslēptājiem kanjoniem Tazi atrodas vien aptuveni 45 minūšu brauciena attālumā no Antālijas un tiek dēvēts arī par Lielo kanjonu vai Ērgļu kanjonu. Tas pārsteidz savus viesus ar bagātīgu floru un faunu. Šo kanjonu par savu mājvietu pieņēmušu lāči, stirnas, lapsas, zaķi, lūši, ērgļi un daudzi citi savvaļas dzīvniek un putni. Tā akmens sienas slejas līdz pat 400 metru augstumā. Šis kanjons būs īpaši tīkams dabas mīļiem un nesteidzīgu pastaigu entuziastiem, tas ir rāms un mierīgs, lieliski piemērots arī nakšņošanai teltīs.

Grieķija, Krēta – Eiropas lielākais palmu mežs

Grieķijas noslēpums ir Eiropas lielākais palmu mežs, kas zināms ne visiem valsts ciemiņiem.

Šis palmu mežs atrodams Grieķijas lielākās salas Krētas austrumu daļā, aptuveni 2,5 stundu brauciena attālumā no galvaspilsētas Heraklionas. Meža ielokā ir vairāk nekā 5000 palmu koku un tas pieguļ smilšanai pludmalei, veidojot izteiksmīgu, īpašu un fotogēnisku dabas ainavu. Meža rašanās ir mītos tīta, reiz to bija “ieņēmuši” hipiji, pēcāk tur mēdza slēpties bēgļi, bet šobrīd mežs lutina ar mierpilnu pastaigu iespējām, bet pludmale lepojas ar Zilo karogu, kas apliecina tās atbilstību tīrības un kārtības standartiem.

Spānija, Barselona – labirintu valdzinājums

Viens no tās noslēpumainākajiem pārsteigumiem mīt Barselonā – gadsimtiem sens, bet zināms tikai vērīgākajiem – labirinta parks Hortas apkaimē. Šī parka izveide tika uzsākta 1791. gadā. Šobrīd tas ir pilsētas vecākais parks. Parka centrālais elements ir vairāk nekā 600 m lielais labirints, kura centrā atrodas Grieķu dieva Erosa skulptūra. Papildu tam parkā atrodams arī skatu laukums uz labirintu, romantisks dīķītis un takas lēnām pastaigām.

Bulgārija, Burgasa – putnu vērotāju paradīze

Bulgārija savus viesus sagaida ar rožu kroni galvā. Un ne velti. Roze ir Bulgārijas simbols, un Bulgārija ir viena no lielākajām rožu eļļas ražotājām pasaulē. Tāpat kā roze, plaukstot pamazām, Bulgārija savu īpašo šarmu atklāj pamazām – no sākuma ar lieliskām pludmalēm, nedaudz vēlāk ar viesmīlīgajiem iedzīvotājiem, pēcāk ar kalniem un skaisto dabu.

Īpašu cieņu Bulgārija ir iemantojusi putnu vērotāju starpā. Uz Bulgārijas dienvidaustrumu pilsētu Burgasu ik gadu dodas putnu vērotāji no visas pasaules. Šeit atrodas īpaši mitrāji, kas pulcē varenu skaitu dažādu putnu – miljoniem gājputnu, bridējputnu, kaiju, zīriņu, stārķu un citu putnu – tos visus šeit iespējams vērot, pētīt un iepazīt. Mēdz teikt, ka Burgasa ir Bulgārijas putnu galvaspilsēta. Un tāpēc atpūta šajā Melnās jūras piekrastes pilsētā var būt vienlaikus gan relaksējoša, gan izzinoša.

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube