Ziema Latvijā atnāk ar lielu mieru, iemidzinot ne tikai dabu, bet nereti arī dzīvesprieku. Pelēcīgums un degunā kniebjošā gaisa temperatūra liek meklēt arvien jaunus veidus, kā nepadoties melanholijai. Viena iespēja ir šajā laikā doties ceļojumā uz kādu saules lutinātu galamērķi un baudīt tur pieejamās aktivitātes, lai dzīvesprieku ne tikai pamodinātu, bet uzlādētu. Tūroperators Novatours dalās ceļojumu un aktivitāšu padomos, kas dos spēku pretoties ziemas drūmumam.

Niršanas aktivitātes Ēģiptē

Sarkanās jūras zemūdens pasauli uzskata par vienu no skaistākajām un krāšņākajām pasaulē. Lai arī niršanu var baudīt abos populārākajos Ēģiptes kūrortos – Hurgadā un Šarm Eš Šeihā, niršanas entuziastiem visā pasaulē iemīļotākais kūrorts ir Šarm Eš Šeiha, pastāsta Novatours komunikācijas konsultante.

Šeit pavisam tuvu krastam ir iespējams nirt un vērot koraļļu rifus. Šī ir viena no labākajām zemūdens peldēšanas vietām pasaulē. 18 kilometru attālumā no kūrorta atrodas Ras Muhameda – Sarkanās jūras zemūdens pasaules rezervāts, kas ir UNESCO aizbildniecībā. Rifs, kura robežas stiepjas 80 metru dziļumā, un koraļļu dārzi pārsteigs pat pieredzējušus zemūdens peldētājus. Tie, kas neuzdrīkstas nirt dziļi, var baudīt snorkelēšanai vai doties ceļojumā ar zemūdens kuģi, vai kuģi ar caurspīdīgu dibenu. Piedzīvojumu cienītāji var ļauties peldei ar delfīniem kādā no Šarm Eš Šeihas delfinārijiem.

Gandrīz katrā viesnīcā ir iespējams noīrēt zemūdens peldēšanai nepieciešamo aprīkojumu. Iesācējiem tiek rīkoti kursi, kurus vada pieredzējuši instruktori.

Tā kā saule Ēģipti lutina viscaur gadu, arī baudīt niršanu ir iespējams baudīt visu gadu.

Pastaigas Tenerifē

Tenerife ir lielākā no Kanāriju arhipelāga salām, kuru bieži mēdz dēvēt par mūžīgā pavasara salu. Visu gadu maigais un siltais klimats piesaista tūristus no visas pasaules. Vidējā gaisa temperatūra šeit svārstās 23° – 25° robežās, aicinot baudīt nesteidzīgas pastaigas pa banānu plantācijām, baltu namiņu caurvītiem ciematiem, kalnos vai salas lepnuma – Teides vulkāna parkā.

Salas centrā, 3718 m virs jūras līmeņa, paceļas Teides vulkāns – trešais lielākais vulkāns pasaulē (3718 metru augsts, 20 kilometru plats diametrā). Vulkāna sniegotā virsotne savulaik, gluži kā bāka, tika izmantota par ceļa rādītāju jūrniekiem. Teides vulkāna teritorija, kas atrodas 2000 metru virs jūras līmeņa, ir pasludināta par Nacionālo parku.

Kopējā parka teritorija aizņem 18,900 hektārus un 2007.gada 29.jūnijā tā tika iekļauta UNESCO pasaules mantojumu sarakstā. Pirms 200 gadiem dabas pētnieks Aleksandrs fon Humbolts līdz Teides virsotnei kāpa 29 stundas, tagad tūristi 3555 metru augstumā pa trošu dzelzceļu var pacelties 8 minūtēs. Atlikušos 200 metrus var pieveikt kājām, un te ir par ko jūsmot: sastingušas lavas gabali, klintis, sniegota virsotne. Ainava atgādina Mēness vai Marsa virsmu, vai arī mūsu planētu dinozauru laikmetā. Drošības nolūkos pa vulkāna sastingušā krātera dibenu apmeklētājiem staigāt ir aizliegts.

Viss iespējamais un neiespējamais Dubaijā

Dubaija pārsteidz, izbrīna un apbur. Šeit mirdzoši debesskrāpji atrodas līdzās tradicionālai arābu apkaimei, visapkārt valda greznība, bet arābu tirgus aicina ļauties mājās vedamu pērļu meklējumiem.

Dubaija ir iespēju pilsēta, kurā iztēlei nav robežu: “To ir grūti salīdzināt ar jebkuru citu vietu pasaulē, jo šajā pilsētā nav nekā neiespējama. Te atrodas pasaulē augstākā ēka “Burj Khalifa”, te atrodas mākslīgi veidotas salas, te atrodas virkne dažādu iztēles rekordistu, te izklaižu iespēju pārbagātība reibina galvu.”

Viena no iespaidīgākajām un populārākajām aktivitātēm Dubaijā ir lēciens ar izpletni virs mākslīgi veidotās Džumeira pamas salas vai Rub al Khali tuksneša. Tiem, kuriem atrašanās lidojuma stāvoklī nevilina, bet tuvākas ir ūdens aktivitātes, iespējamas ir peldes kopā ar haizivīm. Šī aktivitāte ir iespējama vienā “Dubai Mall” esošajā akvarijā, kura ietilpība ir vairāk nekā 10 miljoni litru, un tajā mīt 33 tūkstoši ūdens iemītnieku, to skaitā arī haizivis.

Bez šīm aktivitātēm pieejama vēl virkne citu – sākot no ūdens baudīšanas: peldot, sērfojot, kaitojot vai citādi – līdz slēpošanai mākslīgi veidotos sniega parkos, tāpat tuksneša baudīšana kamieļa mugurā vai bagijos, lidojums pāri pilsētai ar helikopeteri vai nobraucienā pa trošu ceļu.

Saistītās tēmas: debesskrāpjiDubaijaĒģipteNovatoursTeides vulkānsTenerife

youtube icon
Abonēt youtube