Omniva rīcībā nonākusi informācija par jauniem maksājuma karšu datu izkrāpšanas mēģinājumiem. Lai īstenotu savu nolūku, krāpnieki sūta privātpersonām e-pasta vēstules it kā Omniva vārdā par sūtījumu, ko nav iespējams piegādāt, un lūdz norādīt maksājumu karšu datus un piegādes adresi.

Uzņēmums uzsver, ka šādus e-pastus savā vārdā nesūta, un aicina iedzīvotājus uzmanīties, kā arī, saskaroties ar krāpšanas mēģinājumiem, vērsties Valsts policijā.

Omniva saskārusies ar vairākiem desmitiem gadījumu, kad klienti saņem krāpnieciskus e-pastus, aicinot sniegt personīgo informāciju, tai maksājumu kartes datus un dzīvesvietas adresi.

E-pasta vēstules sūtītas no ar uzņēmumu nesaistītas adreses un tajās saņēmējs tiek informēts par sūtījumu, ko nav iespējams piegādāt nepareizi norādītas adreses dēļ.

Tālāk saņēmējs tiek novirzīts uz viltus lapu, kurā tiek aicināts ievadīt savu dzīvesvietas adresi, maksājumu kartes numuru un citu personīgo informāciju. Par minētajiem krāpniecības mēģinājumiem uzņēmums vērsies ar iesniegumu Valsts policijā.

Omniva aicina klientus būt īpaši piesardzīgiem, rīkojoties ar saviem personiskajiem datiem, un nesniegt informāciju saitēs, ko atsūtījuši svešinieki vai kas šķiet kļūdainas, iepriekš nepārliecinoties par šo saišu patiesumu. Tāpat uzņēmums aicina par aizdomīgiem e-pastiem vai īsziņām nekavējoties ziņot klientu atbalsta centram pa tālruni 27042424 vai rakstīt uz info@omniva.lv, kā arī ziņot Valsts policijai.

Saistītās tēmas: krāpniecības shēmaOmnivaviltus lapa

youtube icon
Abonēt youtube