Foto: Unplash.com

“Krīze jau ir sākusies,” tā situāciju ēdināšanas nozarē raksturo Latvijas reģionu televīzija (ReTV Ziņu) uzrunātie kafejnīcu īpašnieki reģionos. Pamatojoties uz to, ka līdz ar vēso laiku būtiski samazinājies apmeklētāju skaits.

“Lai izdzīvotu, tiek atlaisti darbinieki,” atklāj kafejnīcu īpašnieki.

Astoņu reģionālo kafejnīcu īpašnieks Rolands Millers komentē: “Krīze jau ir sākusies, ja var tā teikt. Ierobežojumi uz papīra nav, bet praktiski jau ir, mainoties laikapstākļiem. Varbūt Rīgā ir vairāk vakcinētu cilvēku, kuri apmeklē iekštelpās restorānus. Taču tā kā man restorāni ir Daugavpilī un citās pilsētās, mums novērojams jau tiešām mazs apmeklējums telpās.”

Turpinot viņš saka: “Mēs skatāmies, mēģinām, ja krītas apgrozījums, mūsu plāns “B” ir samazināt darbiniekus, samazināt izmaksas, jo lielākās izmaksas ir darbinieki, nodokļi un īres.”

ReTV portāla redaktore pastāsta, ka Beķerejas un kafejnīcas īpašniece no Ogres Iveta Zāģere aizkadrā min, ka arī pieļauj iespēju atlaist darbiniekus, tomēr vēlas vēl cīnīties: “Ir divas iespējas. Tā kā pagājušogad – līdzņemšana. Ja atļaus kaut daļēji strādāt iekštelpās ar vakcinētajiem vai pārslimojošajiem, tad tā ir kaut kāda izeja no situācijas. Grūti pateikt, vai tas ļaus pārziemot, es pašreiz to neņemos apgalvot. Tas atkarīgs no daudziem apstākļiem, kāda būs saslimstība, vai cilvēki baidīsies vai nebaidīsies apmeklēt, kāda būs informācija publiskajā telpā, vai biedēs, ka šādās vietās var saslimt, vai arī, ievērojot piesardzības pasākumus, drīkst to darīt, grūti pateikt. Mēs nevaram paredzēt, kā cilvēki rīkosies.”

Lasiet arī: Lasiet arī: SPKC: Šī brīža Covid-19 saslimstības rādītāji liecina par infekcijas slimības izplatīšanos sabiedrībā

ReTV raidījumā “Aklā zona” Ekonomikas ministrijas pārstāvis iepriekš norādīja, ka apzinās problēmas nozarē. Viņš norādīja, ka šobrīd izkristalizējušies trīs atbalsta virzieni, kas varētu tikt piemēroti gadījumos, ja, izmantojot visas valsts paredzētās iespējas, uzņēmējam tomēr būs liegts strādāt.

Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks Raimonds Aleksejenko komentēja: “Tas ir dīkstāves pabalsts, otra iespēja – atbalsts nodarbinātajiem un darba devējiem, grants uzņēmumam, ja tas cieš zaudējumus no ierobežojumiem.”

Beķerejas un kafejnīcas īpašniece Iveta Zāģere televīzijai teic, ka jautājums ir par mazajiem, ģimenes uzņēmumiem. “Var būt globāli kritēriji, bet jābūt izvērtējumam, kāds atbalsta pasākumus būt piemērotākais. Atbalsta mehānismiem, manuprāt, jābūt fokusētiem uz konkrēto uzņēmumu. Nevar likt visus uzņēmumus vienā maisā un izvērtēt pēc vienādiem kritērijiem, jo mēs neatbilstam vienādiem. Ir mazi ģimenes uzņēmumi, ir lieli tīkla uzņēmumi.”

youtube icon
Abonēt youtube