Foto: Unplash.com

Tuvākās dienas Latvija atradīsies ciklonu darbības ietekmē, kas nesīs nokrišņiem bagātas brīvdienas. Ieplūstot aukstākai gaisa masai, jaunnedēļ laika apstākļi kļūs vēsāki, un iespējams arī slapjš sniegs.

Jau naktī uz piektdienu visā valsts teritorijā gaidāms lietus, kas, lai arī ar pārtraukumiem, tomēr turpināsies arī turpmākajās dienās. Diennakts gaisa temperatūra piektdien un sestdien būs +4…+9° robežās, pūtīs mērens rietumu puses vējš, tas vietām brāzmas sasniegs 15-18 m/s.

Sestdien pastāv neliela slapja sniega varbūtība, tomēr tas, nonākot līdz zemei, ātri vien izkusīs.

Svētdien laikapstākļus noteiks ciklons, kas būs nonācis līdz Baltijas jūras ziemeļu daļai. Visā valsts teritorijā, it īpaši Kurzemē, sagaidāms lietains laiks. Dominēs mērens dienvidu puses vējš, piekrastes rajonos brāzmās sasniegs līdz 18 m/s. Temperatūra saglabāsies līdzīga kā iepriekšējās dienās.

Darba nedēļas sākumā, ciklonam virzoties tālāk uz austrumiem, laika apstākļi pakāpeniski uzlabosies – nokrišņu daudzums samazināsies un vējš nedaudz pierims. Taču, pieaugot atmosfēras spiedienam, debesis vairāk skaidrosies un sagaidāms vēsāks laiks – naktīs uz otrdienu un trešdienu temperatūras stabiņš noslīdēs zem nulles, pat līdz -5° atzīmei. Tāpat naktī uz otrdienu pastāv iespējamība dažviet, vairāk austrumu rajonos, novērot slapju sniegu un sniegu, tomēr pastāvīga sniega sega uz zemes vēl neveidosies.

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube