Publicitātes foto

Mūziķis Artūrs Jenots, sadarbībā ar dziedātāju Elizabeti Vētru un producentu Armandu Varslavānu, izdevuši dziesmu “Ceļš nekad nebeidzas”. Par spīti kājas traumai, dziesmas klipu Artūrs Jenots kopā ar operatoru Ivo Skanstiņu devās filmēt uz Dahabu, Ēģiptē.

“Man bija vīzija, ka dziesmas klipam jābūt filmētam tuksnesī. Rakstīju Alisei Pabērzai, draudzenei, kura jau pāris gadus pārziemo Dahabā, Ēģiptē. Alise sūtīja bildes no Dahabas ikdienas, un manas acis mirdzēja, redzot tās piesātināto ikdienu. Jau drīz vien biļetes bija kabatā, bet nepagāja ne 24 stundas, kad basketbola treniņā guvu kājas traumu – pārrauta ahileja cīpsla. Vajadzēja veikt operāciju, kāju likt ģipsī un gādāt kruķus. Ārsti neaizliedza braukt uz Ēģipti, bet piekodināja nesatraumēt otru kāju. Bija skaidrs, ka nekas no tā, ko darīsim, nebūs viegli, taču nedarīt tobrīd šķita vēl lielāka muļķība,” par pieredzi stāsta Artūrs Jenots.

Dziesma savā vēstijumā aicina atrast sevī gaismu un cerību, lai tiktu galā ar dzīves mestajiem izaicinājumiem un mūsu ceļos priekšā liktajiem šķēršļiem. Tāpēc ir tikai likumsakarīgi, ka darbs pie dziesmas izdošanas un klipa filmēšanas ir bijis izaicinošs – tas tika filmēts 38 grādu svelmē, četru dienu laikā, spītējot visādām veselības likstām un arābu pasaules izaicinājumiem.

“Filmēt mūzikas video Ēģiptē bija radošs un tehnisks izaicinājums. Pirms ierašānās var veidot sarakstu ar to, ko vēlies realizēt, bet Ēģiptes mainīgais ikdienas plūdums un ritms visu pakārto pa savam. Katra aina, lai cik pārdomāta un sarunāta, vienalga prasīja savu tiesu pielāgošanās. Vēlējāmies atrast balansu starp to, ka esam tūristi, bet vienalga spētu Artūru integrēt Dahabas nerimstošajā vidē. Rezultātā mūsu acīs šis klips ir kā pastkarte no mazās Dahabas pilsētas, bet tomēr – caur vietējo acīm,” tā klipa režisors un operators Ivo Skanstiņš.

Lai gan Artūra vīzijā klipam bija jābūt filmētam smilšainā tuksnesī, jau pati dziesma teica priekšā, ka tam jānotiek citā vidē – kalnainajā Sīnajas pussalā, kuru Latvijā cilvēki vairāk asociē ar kūrortpilsētu Šarm Eš Šeihu, tomēr tā neatklāj pat ne daļu no Sīnajas patiesās dabas un rakstura.

“Manuprāt, šis ir ne tikai skaists vizuāls vēstījums Jenota dziesmai, bet arī brīnišķīgs dokumentāls īsstāsts par Dahabu. Par tās daudzpusīgo dabu – skarbajiem tuksneša vējiem, veldzējošo jūru, kontrastiem starp arābu un rietumu pasauli, un pārpasaulīgo mūžīgās vasaras skaistumu,” par Dahabas burvību stāsta Alise Pabērza, Dahabā dzīvojošā klipa producente.

“Uzņemt Dahabā latviešu māksliniekus un palīdzēt tiem radīt video, kurā Dahaba atklājas visā tās krāšņumā, man bija liels pagodinājums. Ceru, ka ar šī video tapšanu Latvijas un Ēģiptes mākslinieciskā sadarbība tikai turpināsies un mēs spēsim radīt kopīgi vēl daudz dažādu mākslas darbu,” tā savu iesaisti klipa tapšanā vērtē ēģiptiešu producents Semijs Adels El Akta (Samy Adel El Aqtaa)

Artūrs Jenots senāk bija zināms ar skatuves vārdu Ipstens Kūns, ar kuru izdevis piecus albumus, tostarp divus dzejas albumus. Mūziķa zināmākais skaņdarbs ir “Vadugunis”, kas tapis sadarbībā ar grupu “Franco Franco” un producentu Arstarulsmirus. Tāpat Artūrs ir vairāku podkāstu autors (“Sarunas par mīlestību”, “Karsts Karsts”), filmējis videoklipus zināmiem Latvijas mūziķiem, vada pasākumus un raidījumus.

Lasiet arī: VIDEO | Inese Ērmane un Havjērs Fernandess iedzied jaunu dziesmu

Lasiet arī: Astroloģiskā prognoze jūlijam: mēneša tēma – ģimene

Lasiet arī: FOTO | Ap 2300 baltu, sārtu un oranžu rožu Ķemeru vēsturiskajā parkā

Lasiet arī: Vaļņu ielu Vecrīgā pārbūvēs par gājēju ielu

Lasiet arī: Apstiprināts Latvijas delegācijas sastāvs Parīzes Olimpiskajās spēlēs

Seko mums arī Facebook,X, Instagram un Draugiem

youtube icon
Abonēt youtube