Latvijas centrālajos un austrumu novados pirmdien, 29. un otrdien, 30.novembrī, izsludināts oranžais brīdinājums – gaidāma stipra snigšana, putenis un apledojums, kas var būtiski apgrūtināt pārvietošanos un citas āra aktivitātes, brīdina sinoptiķi.

Pirmdien, 29.novembrī, no dienvidiem pietuvosies ciklons, kura centrs no Lietuvas pāri Baltkrievijai virzīsies uz ziemeļaustrumiem, bet Latvijā laika apstākļus noteiks tā ziemeļu, ziemeļrietumu mala, nesot gan sniegu, gan arī pakāpenisku gaisa temperatūras pazemināšanos, vēja pastiprināšanos un puteni. Papildu tam pirmdien vakarā un naktī uz otrdienu Latvijas austrumu rajonos gaidāms stiprs apledojums.

Sarežģītie laika apstākļi šajās dienās neskars vien Kurzemes rietumu daļu.

Oranžais brīdinājums

Dzeltenā līmeņa brīdinājums par stipru snigšanu šodien un naktī uz otrdienu ir spēkā Latvijas centrālajiem un austrumu rajoniem, bet Latgalei pirmdien dienas laikā sagaidāms, ka sniega segas biezums palielināsies par 10 cm – spēkā ir pat oranžā līmeņa brīdinājums.

Pirmdien vakarā un naktī uz otrdienu pakāpeniski spēkā pieņemsies arī vējš, tā ietekmē gaidāms, ka snigšanai pievienosies arī putenis – tiks pacelts un pārvietots arī uz zemes jau uzsnigušais sniegs, tādēļ veidosies arī sniega sanesumi. Redzamība snigšanas un puteņa laikā brīžiem pasliktināsies pat līdz 100-500 m.

Vispārējie norādījumi šādai situācija, kad spēkā ir oranžā līmeņa brīdinājums: Jābūt  gataviem, ka ļoti stipra snigšana un putenis plašās teritorijās traucēs transporta kustību uz ceļiem un dzelzceļiem, gaisa satiksmi, kā arī gājēju pārvietošanos, u.c. āra aktivitātes. Veidosies sniega sanesumi, un redzamība būs ļoti apgrūtināta. Pārvietojoties pa ceļiem, esi ļoti uzmanīgs, ieplāno ilgāku laiku.

Valsts austrumu rajoniem ir izsludināts arī dzeltenā līmeņa brīdinājums par stipru apledojumu – gaidāms arī, ka līs lietus negatīvas temperatūras apstākļos, tādēļ ne vien uz ceļiem, bet arī uz vadiem un koku zariem, kā arī citām virsmām veidosies stiprs apledojums. Pastāv iespēja, ka naktī uz otrdienu valsts galējos ziemeļaustrumu rajonos apledojums būs pat ļoti stiprs – tiks izsludināts oranžā līmeņa brīdinājums – situācija tiek uzraudzīta un brīdinājumu informācija tiks precizēta.

youtube icon
Abonēt youtube