Publicitātes foto

Puskilometru gara publiskā promenāde gar Daugavu, pilnveidota sabiedriskā transporta kustība, gājēju tilts, labiekārtota veloinfrastruktūra, A klases biznesa komplekss, kas sastāvēs no biroju ēkām un multifunkcionāla centra, kur atradīsies veikali, restorāni un kafejnīcas – šie ir projektā “Krasta City” plānotie objekti, kas, papildinot viens otru, Rīgā veidos jaunu dzīvesstila kvartālu. 

Biznesa kompleksa attīstītāji – Igaunijas nekustamo īpašumu uzņēmums “Hepsor” uzsver, ka multifunkcionālais kvartāls atradīsies tuvu pilsētas centram un nozīmīgiem satiksmes mezgliem – piecu minūšu velobrauciena attālumā no Vecrīgas un vienu kilometru no jaunās “Rail Baltic” stacijas.

Mūsdienīga atpūtas vieta un biznesa centrs

Viens no būtiskākajiem projekta aspektiem, no kā galvenie ieguvēji būs Rīgas iedzīvotāji un viesi, ir promenādes labiekārtošana puskilometru garumā, norāda attīstītāji. Skaidrojot, ka tā kalpos kā socializēšanās punkts – vieta, kur nodoties aktīvai atpūtai vai baudīt pilsētvides piedāvāto ainavu turpat netālu esošajās atpūtas vietās. Promenāde kalpos arī kā apbūves sasaiste ar pilsētas infrastruktūru, ļaujot Daugavmalu sasniegt ne tikai ar transportu, bet arī kājām, velosipēdu vai elektrisko skrejriteni, sekmējot dabai draudzīgu pārvietošanos.

A klases biznesa komplekss sastāvēs no septiņām pamatēkām, kuru augstums būs līdz 15 stāviem un vienas multifunkcionālas ēkas, kuras pirmie stāvi pildīs publisku funkciju. Tur atradīsies veikali, restorāni un kafejnīcas, kas sniegs iespēju rīdziniekiem un pilsētas viesiem izbaudīt Daugavmalu arī lietainās rudens un aukstās ziemas dienās. Tāpat projekta teritorijā būs pieejama arī zaļā zona ar skvēriem, kas biznesa kompleksu padarīs par piemērotu vietu ne tikai darbam, bet arī atpūtai un palielināsies pilsētniekiem pieejamās labiekārtotās multifunkcionālās teritorijas.

Rikardo Paternīni (Ricardo Paternini), “Krasta City” projekta vīzijas līdzautors, arhitekts un uzņēmuma “Arrows Architect” projektu direktors, uzsver: “Projekta pamatā ir arhitektūra, kuras centrā ir cilvēks. Šim projektam ir milzīgs potenciāls uzlabot publiskās telpas kvalitāti, sniedzot iespēju gājējiem justies gaidītiem un atstājot automašīnas otrajā plānā. Ar arhitektūras palīdzību aicinām veidot publisko telpu kā pilsētas dzīvojamo istabu, mudinot cilvēkus tajā uzturēties aizvien biežāk. “Krasta City” būs vieta, kur cilvēki vēlēsies būt arī tad, ja viņu darba vieta atradīsies citviet.”

Daugavas krastmala – viena no Rīgas neizmantotajām vērtībām

Projekta pārstāvji piedalījās arī pilsētplānošanas pasākuma “Mad City” rīkotajā hakatonā, kura laikā komandu dalībnieki (pilsētvides plānotāji, nevalstiskās organizācijas un nekustamo īpašumu attīstītāji) kopīgi izstrādāja risinājumus dažādiem Daugavas krastmalas izaicinājumiem, veidojot praktisku rīcības plānu. Hakatonā tika prezentētas dažādas idejas, kā ar stikla terašu, kafejnīcu, restorānu, kopstrādes telpu un citu publiski pieejamu vietu palīdzību padarīt krastmalu par vienu no dzīvākajām Rīgas daļām arī rudens un ziemas periodā.

“Daugavas krastmala ir viena no Rīgas neizmantotajām vērtībām. Tādi projekti kā “Krasta City” vērtējami pozitīvi, jo tie palīdz atdzīvināt šo pilsētas daļu. Projektā plānotā promenāde, tilts gājējiem, veloceļi, papildus pieturas sabiedriskajam transportam, ūdens savienojums un piebraucamie ceļi ļaus “Krasta City” būt daļai no pilsētas tīkla un palīdzēs krastmalai kopumā kļūt par pievilcīgu kvartālu. Ļoti svarīgs aspekts ir arī Rīgas starptautiskā konkurētspēja – pilsētai jāspēj augt, un projekti šādās vietās, kas atrodas tuvu centram un spēj nodrošināt visas ērtības, var piesaistīt starptautiskas kompānijas no kā iegūs ne tikai pilsēta, bet valsts kopumā,” skaidro pilsētplānotājs, SIA “Grupa93” vadītājs un pasākuma “Mad City” rīkotājs Neils Balgalis.

Projektu “Krasta City” plānots īstenot septiņās kārtās, 10 gadu laikā izbūvējot 180 000 kvadrātmetrus izmantojamās platības un investējot vairāk nekā 150 miljonus eiro.

Šobrīd notiek projekta lokālplānojuma izstrāde, ko iecerēts pabeigt līdz 2022.gada otrajam ceturksnim, lai uzsāktu projektēšanu un 2023.gadā – pirmās kārtas būvniecības darbus.

youtube icon
Abonēt youtube