Pētījumi pierāda, ka “zombiju” profili jeb tie, kuri ir neaktīvi sociālo tīklu lietotāji, bet vērotāji, pēc biežas citu sociālo tīklu lietotāju apskates sākotnēji jūtas nožēlojami, bet pēcāk tas var beigties  ar depresiju. Raidījumā “Sieviete. Personīgi” tika aptaujāti vairāki cilvēki, lai noskaidrotu, vai sociālajos tīklos otru vispār var noskaust? 

Gaišreģe Agnese Ziediņa-Zariņa saka, ka, ja cilvēks nejūt, ka kāds viņu skauž, tad tas viņu neietekmē. Savukārt, ja to sāk just, cilvēku tas patiešām var ietekmēt. Skaudēja enerģija var nonākt līdz cilvēkam. Gaišreģe atzīst,  ka arī pati ik pa laikam sajūt, no kura cilvēka sociālajā vidē vajadzētu atbrīvoties.

Dziedātāja Laura Raila neslēpj, ka ir uzmanīga, domājot par saturu, ko ievieto. Piemēram, pirmo kopbildi ar savu otru pusīti ievietojusi tikai pēc gada ilgām attiecībām, jo gads jau bijis tas termiņš, kura laikā viņa sapratusi, ka attiecības ir stabilas un ka skauģi savu “pirkstu” nevar tām pielikt. Viņa arī uzskata, ka pārāk daudz lielīties arī nevajadzētu, lai neizsauktu uz sevi nevajadzīgu reakciju.

Stiliste Indra Salceviča gan teic: “Lai jau skauž. Tas ir vēl viens iemesls, kāpēc es par daudz ko runāju, jo nekas no debesīm nekrīt, visam aiz muguras ir smags darbs.”

Aktieris Jānis Āmanis uzskata, ka skauģiem ir savs “spēks”: “Būsim reāli. Enerģija ir enerģija.” Aktrise Ilze Ķuzule-Skrastiņa uzskata, ka ir jāpārdomā publicētais saturs, jo tas var ceļot ļoti ātri, un vēlāk izbrīnam var nebūt vietas par negatīvajiem komentāriem.

youtube icon
Abonēt youtube