Šīs nedēļas izskaņā Latvijā gaidāma vētra, ziemeļrietumu, rietumu vējam pastiprinoties brāzmās līdz 18-23 m/s, piekrastē līdz 25-28 m/s. Svētdien vējš īslaicīgi pierims, bet pirmdien gaidāma kārtējā vēja pastiprināšanās, ziemeļrietumu vējam piekrastē brāzmās sasniedzot 25 m/s, vēsta Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Tuvāko septiņu dienu laikā Latviju šķērsos vairākas nokrišņu zonas – jaunnedēļ valsts austrumos sniega segas biezums palielināsies par dažiem centimetriem.

Pastiprinoties ciklona dienvidrietumu malas ietekmei, jau no ceturtdienas, 13.janvāra, vakara vēja ātrums sāks pakāpeniski palielināties un jau naktī uz piektdienu, sākot no piekrastes, rietumu, ziemeļrietumu vējš brāzmās pūtīs līdz 18-23 m/s, un nakts otrajā pusē jūras piekrastē sasniegs pat 25-28 m/s. Brāzmains vējš saglabāsies arī dienā.

Šāds vējš var nest nelielus postījumus, nolaužot atsevišķus kokus, koku zarus un bojāt vieglas konstrukcijas būves, tāpat līča piekrastē dienvidos var paaugstināties ūdens līmenis. Mākoņi aizklās debesu lielāko daļu, bet rietumu rajonos gan naktī, gan dienā palaikam skaidrosies un uzspīdēs saule. Naktī Latviju no ziemeļiem šķērsos aukstā atmosfēras fronte, kas daudzviet nesīs nokrišņus – lietu un slapju sniegu. Pēcpusdienā nokrišņi mitēsies, tomēr vietām austrumos vēl uzsnigs. Termometra stabiņš naktī pazemināsies līdz 0…+5° atzīmei. Bet maksimālā gaisa temperatūra gaidāma no rīta 0…+6° robežās, bet dienas gaitā tā pazemināsies par dažiem grādiem.

Sestdien ciklons sāks attālināties no Latvijas un virzīsies tālāk uz Krievijas dienvidaustrumiem, tādējādi, mazinoties tā ietekmei, vēl naktī vējš brāzmās saglabājoties līdz 15-18 m/s, piekrastē līdz 22-24 m/s, savukārt dienā vējš pakāpeniski pierims. Vietām austrumos gaidāms sniegs, slapjš sniegs, bet pēcpusdienā, debesīm skaidrojoties, nokrišņi pilnībā mitēsies. Gaisa temperatūra diennakts laikā pieturēsies -1…+3 grādu robežās, tāpēc autovadītājiem ir jābūt uzmanīgiem, jo ceļi atsevišķos rajonos var apledot. 

Svētdien naktī laika apstākļus noteiks anticiklona ziemeļu mala – naktī teritoriju šķērsos augsta spiediena atzars. Pūtīs lēns līdz mērens ziemeļrietumu, rietumu vējš, kas nakts otrajā pusē iegriezīsies no dienvidrietumiem, dienvidiem, un pakāpeniski sāks pastiprināties, vakarā jūras piekrastē brāzmās sasniedzot 15-16 m/s. Nakts stundās vēl brīžiem skaidrosies, tāpēc gaisa temperatūra var pazemināties līdz -3…-7°, bet dienā debesis aizklās bieza mākoņu sega, un no rietumiem Latviju šķērsos plaša nokrišņu zona – rietumos gaidāms lietus, slapjš sniegs, valsts centrālajos un austrumu rajonos arī sniegs, sniega segas biezums palielināsies par dažiem centimetriem. Atsevišķos posmos ceļi būs slideni. Gaisa temperatūra gaišajās diennakts stundās pieturēsies ap -1…+4° atzīmi.

Nākamās nedēļas pirmajā pusē no ziemeļiem pietuvosies jauns ciklons – vējš atkal pastiprināsies un nokrišņu daudzums palielināsies. Jau naktī uz pirmdienu gaidāma būtiska vēja pastiprināšanas – mēreni stiprs vējš iegriezīsies no rietumiem, ziemeļrietumiem un gan naktī, gan dienā teritorijas lielākajā daļā brāzmās sasniegs 15-19 m/s, bet piekrastes rajonos pārsniegs 20 m/s, iespējams, pastiprinoties pat līdz 25-26 m/s. Vējš pakāpeniski pierims otrdienas vakarā. Ciklonam virzoties no ziemeļiem uz dienvidiem, Latviju sasniegs nedaudz aukstāka gaisa masa, līdz ar ko gan pirmdien, gan otrdien gaisa temperatūra pieturēsies +3…-4° robežās.

Nedēļas otrajā pusē pēc pašreizējam prognozēm no ziemeļiem pietuvosies jauns ciklons, kas nesīs mazāku nokrišņu daudzumu, vēsāku laiku, kā arī brāzmainu, tomēr vājāku vēju.

Saistītās tēmas: Nokrišņi

youtube icon
Abonēt youtube