Foto: Unsplash

Šā gada 19.janvārī Valsts policija Rīgā aizturēja kādu vīrieti, kurš tiek turēts aizdomās par mazgadīgu personu pavešanu netiklībā. Izmeklēšanā iegūtā informācija liecina, ka vīrietis ar bērniem iepazinies uz ielas, pēc kā aicinājis pie sevis uz mājām.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess un aizdomās turētajam piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Rīgas pašvaldības policija bija saņēmusi informāciju no kāda bērnu un jauniešu centra vadības par vīrieti, kurš sazvanās un sarakstās ar vairākiem bērniem. Pēc informācijas pārbaudes radās aizdomas par vīrieša noziedzīgajiem motīviem, tādēļ nekavējoties informēti Valsts policijas speciālisti.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 1. biroja 4. nodaļas likumsargi šā gada 19.janvārī iespējamo vainīgo 1984.gadā dzimušo vīrieti aizturēja. Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka viņš uz ielas iepazinies ar bērniem, kuriem tobrīd bija 12 un 13 gadu, un aicinājis viņus pie sevis uz mājām. Viņš bērniem piedāvājis cigaretes un saldumus, rādījis pornogrāfiska satura materiālus, runājis par seksuāla rakstura tēmām un aicinājis mazgadīgos veikt seksuāla rakstura darbības. Izmeklēšanā iegūtā informācija liecina, ka noziegums izdarīts laika posmā no 2021.gada oktobra līdz decembrim. Šobrīd policijai ir informācija par diviem cietušiem zēniem.

Saistībā ar notikušo ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 162. panta otrās daļas – par mazgadīgas personas pavešanu netiklībā. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz septiņiem gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz pieciem gadiem.

Jāpiemin, ka aizdomās turētais iepriekš ir sodīts par citu noziedzīgu nodarījumu. Tāpat viņš jau iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā par pavešanu netiklībā, un šajā kriminālprocesā šobrīd notiek tiesvedība.

Saistībā ar notikušo tiesa vīrietim ir piemērojusi drošības līdzekli apcietinājumu.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Likumsargi aicina pieaugušos pārrunāt ar bērniem jautājumu par apdraudējumu, kas var rasties, pārmērīgi uzticoties svešiem cilvēkiem. Tāpat vecāki un uzticības personas ir aicinātas veidot uz savstarpējo sapratni balstītas attiecības ar bērnu, lai krīzes situācijā bērns vērstos pie uzticamiem pieaugušajiem!

Saistītās tēmas: apcietinājumspar pavešanu netiklībā

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube