Ekrānuzņēmums no iFL TV

Kopš 24.februāra rīta, kad Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēstīja, ka Krievija ir sākusi militāru operāciju Ukrainā, un aicināja Ukrainas armiju “nolikt ieročus”, neviens nav palicis vienaldzīgs. Latvijā atpazīstami cilvēki sociālajā vidē pauž publisku nosodījumu Kremlim, taču Mairis Briedis paziņo, ka nenostāsies nevienā no karā iesaistītām pusēm.

Līdz šim bokseris Mairis Briedis par pozīciju klusēja, taču pirmdienas, 28.februāra, pievakarē publiski paziņoja, ka nenostāsies nevienā pusē. Jāpiezīmē, ka censonis saņem vircu ar nosodījumu no mūsu tautiešiem par šādu publisku izteikumu.

Bokserim tiek  pārmests un vairākkārt komentētāji uzsver, ka šajā karā nav “puses”. Vienlaikus tautieši izsaka nožēlu, ka, spriežot pēc rakstītā, Briedis izvēlējies atbalstīt Putina režīmu.

Latvijas bokseris raksta, ka iestājas pret jebkuru karadarbību, taču nepauž nosodījumu Krievijai par iebrukumu Ukrainā, tikmēr viņa cīņu biedri ukraiņu bokseri Vasīlijs Lomačenko un Oleksandrs Usiks paziņojuši, ka iestājušies Ukrainas armijā, rakstīja Sports.tvnet.lv.

“Negribēju iesaistīties, bet dažiem noteikti vajag paskaidrot savu nostāju. Bez jūsu naida, cilvēki, šim karam nav turpinājuma! Pārvērsiet jūsu naidu un agresiju mierā, atbalstā un palīdzībā cietušajiem, kā to dara daudzi jauki cilvēki visās pasaules malās, palīdzot, nevis dalot! Mana nostāja ir skaidra. Es esmu kategoriski pret karu un pret cilvēku upuriem jebkurā pusē. Es neesmu no tiem cilvēkiem, kuri nostāsies vienā pusē un izvēlēsies – kuriem mirt un kuriem dzīvot, vienaldzīgi skatīsies uz vienas nācijas nāvēm un raudās un ienīdīs visus apkārt par citiem. Vai vispār tas skaitās cilvēcīgi? Priekš manis noteikti nav! Tagad pasaulē notiek vairāki nopietni kara konflikti dažādās vietās, kur jūsu karogi un atbalsts tiem? Atbilde ir skaidra, masu mediji ir izdarījuši savu darbu perfekti, lai jūs zinātu tikai par šo karu un tikai viņiem izdevīgajā veidā! Ticu, ka daudziem, kas tagad nes naidu masās, tas ir algots darbs, jo nekad neticēšu, ka mani tautieši tiešām tādā veidā izpauž viedokli par notiekošo. Neļaujiet sevi izmantot naida kurināšanai,” raksta Bokseris.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mairis Briedis (@mairisbriedis)

Arī latviešu mūziķis Ralfs Eilands veltījis ierakstu sociālajos tīklos Mairim Briedim, atbildot uz sportista viedokli. Viņš raksta: “Sveicieni Mairi! Pasaki, ka dzīvo Kremļa informācijas telpā, nepasakot, ka dzīvo Kremļa informācijas telpā.” Paldies Tev, Mairi, ka pats atzinies savās patiesajās sajūtās un tajā, kurā pusē Tu nostātos, ja diktators Vladimirs Putins uzbruktu mums! Jāatzīst, ka, ņemot vērā Tavu beznosacījuma mīlestību pret biedru Lukašenko, šis mani galīgi nepārsteidz. Man ir no visas sirds žēl, ka reiz biju uz Tavu cīņu, taču neviltots prieks, ka Tu pakāsi Usikam!”

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ralfs Eilands (@ralfseilands)

Lasiet arī: Busulis: Es nekad vairs nebūšu tas Intars, ko pazināt vakar

Iepriekš jau Rīta kafija rakstīja, ka arī mūziķi Intars Busulis un “Prāta vētra” pēc publiskām “raganu medībām” paziņoja, ka nosoda Kremļa agresiju un iestājas par Ukrainas brīvību.

Lasiet arī: “Prāta vētra” publiski pauž nosodījumu Kremlim un atceļ koncertus

youtube icon
Abonēt youtube