Foto: Kristaps Turiščevs

Svētdien, 27.martā, pēc mūziķes Katrīnas Gupalo iniciatīvas īpašā akcijā Kronvalda parkā Rīgā pretī Krievijas Federācijas vēstniecībai izvietotas klavieres “УКРАÏНА”. Sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju mākslinieki Mārtiņš Aizpurvs un Mārtiņš Dziļums tās apzīmēja, iekļaujot Ukrainas karoga krāsas, lai klavieres būtu ne tikai skanīgs, bet arī vizuāls apliecinājums Ukrainas atbalstam, kļūstot par mākslas objektu, kas pats par sevi ir kā protests pret Krievijas agresiju Ukrainā.

Klavieres būs pieejamas divu mēnešu garumā līdz 27.maijam, un akcijas radošā komanda aicina ikvienu rīdzinieku, pilsētas viesi, mūziķi vai garāmgājēju tās spēlēt.

Idejas autore Katrīna Gupalo par ieceri stāsta: “Redzot Latvijas sabiedrības pašaizliedzīgo un intensīvo palīdzību Ukrainas tautai, kopā ar komandu vēlamies dot papildu enerģiju cilvēkiem, kuri jau mēnesi dažādās protesta akcijās šajā vietā atbalsta Ukrainu. Ceram, ka klavieru skaņas viņus emocionāli uzlādēs ar mākslu, mūziku un gaišumu un stiprinās šo cilvēku garu cīņā pret Krievijas militāro uzbrukumu Ukrainai, jo kultūra un inteliģence ir tās vērtības, kas var palīdzēt pārvarēt tumsonību, agresiju un totalitārismu.”

Galvenais uz klavierēm redzamais elements ir sakļauti pirksti, kas ir Mārtiņa Dziļuma iecere un kas simbolizē mūsu visu vienotību ar Ukrainu. Mārtiņš Aizpurvs iekļāvis klavieru noformējumā Zeva ziedus, kas simbolizē mieru. Tos ieskauj Zeva zibeņi, kas ataino nemieru, jo, ja kāds izvēlas aizskart mieru, tad vienmēr būs jāsastopas ar nemieru. Abi mākslinieki pauž lielu prieku par iespēju šādā veidā atbalstīt Ukrainu.

“Latvia for Ukraine” ir projekts, kura idejas autore ir Katrīna Gupalo un kurā vairāk kā četrdesmit latviešu, lietuviešu, krievu un ukraiņu mūziķu, paužot atbalstu Ukrainai, vienojās kopīgā dziesmā “Resistance” un tās videoklipā. Tas vietnē YouTube jau skatīts gandrīz 100 000 reižu.

Lasiet arī: VIDEO. Mūziķi no Latvijas, Lietuvas, Krievijas un Ukrainas vienojas kopīgā dziesmā Ukrainas atbalstam

youtube icon
Abonēt youtube