Foto: Unplash.com

Līdz vasarai atlikušas vien nepilnas sešdesmit dienas. Šis gadalaiks saistās ar bezrūpību, siltumu, mieru un atpūtu. Katram ir sava izpratne par visnevainojamāko atpūtu, tomēr lielākajam vairumam, lai pilnībā atslēgtos no ierastā, pilnvērtīgai atpūtai ir nepieciešama vides maiņa – ceļojums. Tūroperators “Novatours” dalās ar iemesliem, kāpēc ceļošana ir vajadzīga ikvienam.

1. Atpūta

Cilvēks ir daļa no dabas, bet reizēm tas aizmirst, ka tāpat kā dabai ir nepieciešams miera periods iekšējās enerģijas uzlādei. Tikai atpūties cilvēks var būt produktīvs cilvēks.

2. Stresa mazināšana

Roku rokā ar atpūtu iet uzkrātā stresa mazināšana. Mūsdienu straujajā dzīves ritmā tas uzkrājas patiesi ātri. Katrs ar to tiek galā savā veidā – joga, meditācija, aktīvs sports, bet nav spēcīgāka stresa mazinātāja par ceļojumu.

3. Apkārtējās vides maiņa

Tikai, nomainot apkārtējo vidi, mēs varam sākt domāt par iekšējās spriedzes mazināšanu. Būšana prom no ierastā ir visspēcīgākais līdzeklis tam.

4. Izbēgšana no ierastās rutīnas

Darba ikdiena, sapulces, Google kalendārs, ikdienas iepirkumi, mājas uzkopšana – mūsu ikdienas plānojums nereti ir tik blīvs, ka neatliek laika pašam sev, taču to un atpūtu sev ir jāplāno.

5. Piedzīvot dzīvi bez rūpēm

Viesnīca, restorāni, kafejnīcas, SPA – ir tik patīkami ļauties pilnīgai sevis aprūpei un lutinājumam, kad nav nekā svarīgāka par atpūtu, prieku un dzīves baudīšanu.

Lasiet arī: Rīta kafija sarunājas | Sapnis par pasauli – latvietes dzīve Bali salā

6. Iespēja mainīt gadalaikus

Latvijai dabā ir devusi četrus izteiktus gadalaikus – katrs ar savu skaistumu un burvību, tomēr absolūtu bezrūpību, kad nav jārūpējas par neskaitāmām apģērbu kārtām un dienas nav pārlieku īsas, mums dāvā tikai viens – vasara. Kad pašu vasara vēl pārlieku tālu vai nesniedz cerēto, tā atrodama citviet pasaulē!

7. Dabas pārsteidzošais krāšņums

Pasaule ir patiesi krāšņa un apbrīnas vērta. Un vislabāk to ļauj piedzīvot ceļošana. Neviens apraksts, neviens video neļauj izjust tādas emocijas, kā personiska pieredze. Majestātiski kalni, raženi rīsu lauki, svelmains tuksnesis, šalkojošs okeāns, mītiskas alas, zaļojošas oāzes – pasaule ir bagāta un pārsteidzoša!

8. Aktivitāšu iespēju pārbagātība

Ārvalstu dabas daudzveidībā ir iespēja izmēģināt virkni aizraujošu aktivitāšu – pat tādu, kas šķietami ir biedējošas, bet, kad izmēģinātas, dod milzu gandarījumu – snorkelēšana, niršana, tuksneša izbraucieni vai nakšņošana tuksnesī, kanjonings, kruīza braucieni pa līkumainām upēm un daudz, daudz cita.

9. Pieredzēt filmās redzētas vietas

Kino gadu desmitiem ir ļāvis iepazīt pasauli. Katram ir sava mīļākā filma. Dažam jau pat no bērnības. Un katrai filmai ir sava vide – izsapņota tik sīki, kad šķiet, ka zinām jau to, kā savu. Tomēr sajūtas, kad nonākam tur patiesībā, nav vārdos ietveramas.

Lasiet arī: Iedvesmojošas filmas par ceļošanu

10. Pasaules mantojuma izziņa

Pasaulē ir 1154 unikālas, vēsturiskas un aizsargātas vietas, kas atzītas par Pasaules mantojumu. Tās ietver gan kultūras mantojuma vietas, gan dabas mantojuma vietas, kā arī jaukta tipa mantojuma vietas. To vēsture aizvijas gadu tūkstošus senā pagātnē un tagad tās mierpilni gaida ciemos, lai taptu izzinātas.

11. Kultūras un tradīciju daudzveidība

No krāšņiem tautu tērpiem līdz neierastu svētku svinēšanai – pasaule nebeidz pārsteigt ar savu dažādību un gadu simtiem glabātām tautu zinībām, kas ļauj paplašināt savu skatu punktu un iekšējo vērtību sistēmu.

12. Ēdiens

Ārvalstu virtuves baudīšana vai ēdiena gatavošanas meistarklases to mājvietā pilnīgi noteikti iedvesmo jaunām maltīšu receptēm pašmāju virtuvē.

13. Ieklausīšanās sevī

Nomainot vidi, gūstot jaunu pieredzi, skatot, vērojot, pētot un baudot, neviens vien ceļotājs mājās atgriežas ar jaunu biznesa ideju, svaigām interjera dvesmām vai vēlmi kaut ko mainīt esošajā.

14. Jaunas draudzības

Esot citā vidē, cilvēks mainās, kļūst atvērtāks pret apkārtējo un apkārtējiem. Šādā vidē nereti dzimst jaunas draudzības, kas ilgst mūžību, iedvesmo un ieņem sirdī īpašu vietu.

15. Vēlmju saraksts

Mēdz sacīt, ka apetīte aug ēdot, tāpat ir ar pasaules apceļošanas vēlmju sarakstu. Nereti jau mājupceļā tiek kalti nākamie plāni, kā arī vēlmju saraksts papildinās ar jauniem mērķiem.

16. Tikai sev vēlamas nodarbes

Ceļošana sniedz burvību plānot savu laiku tikai sev patīkamām nodarbēm – nav pienākumu, nav termiņu, nav ikdienas rūpes. Ir tikai viens dienas uzdevums – atpūta – tikai sev tīkama atpūta – laiskojoties pludmalē, dodoties pārgājienā, snorkelējot vai darot vienkārši neko.

17. Dzīve esošajā mirklī

Ceļošana ir par mirkļa baudīšanu. Būt prom no mobilajām ierīcēm, tvert apkārt esošo, baudīt redzamo un izjust apkārtni.

18. Atmiņu un stāstu krāšana

Pasaulē vēl nav bijis tāds ceļojums, par kuru nebūtu atstāstu, smieklu un atmiņu. Tā ir vērtība, kas mūžam paliek ceļotājos.

19. Dzīves novērtēšana

Esot vidē, kas lutina, kas pārsteidz, kas iedvesmo – nevilšus pati no sevis pielavās pateicība. Pateicība par pasaules skaistumu, par dzīvi, par redzamo un piedzīvoto, tādējādi aktivizējot mūsu iekšējos laimes hormonus.

20. Ļauj mīlēt savas mājas vēl vairāk

Lai vai kā patiktu ceļot, mājas ir vieta, pēc kā mēs vienmēr ilgojamies – tuvinieki, mīļie dzīvnieki, mājīgais dīvāns, rupjmaize un aiz loga esošais ozols, kurā mitinās strazdu pāris – ir lietas, kas nemainīgi un nenogurstoši sauc mājās.

Cilvēks ir pelnījis ceļot, izzināt plašo pasauli un apbalvot sevi ar atpūtu!

Saistītās tēmas: ceļošananovērtēt dzīvistresa mazināšana

youtube icon
Abonēt youtube