Foto: Simona Dilāne

Brīvdienās laiks būs saulains un sauss laiks, vēsta Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs. 

Naktī uz 28.aprīli teju visā valstī temperatūra pazeminājās zem 0°. Zemākā temperatūra naktī fiksēta Stendē, tur gaiss atdzisa līdz -5,0°, Mērsragā līdz -4,9°, Alūksnē līdz -4,6°. Alūksnes novērojumu stacijā uzstādīts jauns 28. aprīļa minimālās gaisa temperatūras rekords: -4.6° (iepriekš -4,1° 1971. gadā), savukārt Bauskas novērojumu stacijā atkārtots 2004. gadā uzstādītais rekords: -2,6°. Nacionālais 28. aprīļa aukstuma rekords nav pārspēts, jo 1988.gadā vietām Latvijā gaiss atdzisa pat līdz -9°. Lai arī šīs dienas ir pavēsas, Rīgā  ir sākušas plaukt sakuras.  Arī tālākās dienas Latvijā būs vēsas, tomēr brīvdienās laiks būs saulains un sauss.

Dienā temperatūra paaugstināsies līdz +7…+12° – siltāks būs valsts dienvidrietumos.

Brīvdienās laiks būs vēss, mākoņu būs maz un nedz naktīs, nedz dienās nokrišņus nesagaidīsim. Šo sestdien piecpadsmito reizi pēc kārtas norisināsies atkritumu savākšanas un vides labiekārtošanas akcija – Lielā Talka, un jāsaka, ka laika apstākļi būs tīri patīkami, lai darbotos ārā, bet kādam salīgākam var noderēt arī cepure, šalle un cimdi. Sestdien mākoņu būs mazāk, arī laiks būs lielākoties sauss, pūtīs lēns vējš un gaisa temperatūra nakts stundās būs +3…-4°, dienā temperatūra sasniegs +6…+11°.

Arī svētdien laiks būs lielākoties saulains un sauss, bet vēss. Naktī -3…+3°, dienā +7…+11°.

Šī brīža prognozes liecina, ka arī maija sākums mums atnesīs vēsu, tomēr lielākoties sausu laiku. Termometra stabiņš dienu laikā pietuvosies +14° atzīmei, bet atsevišķās dienās iespējams neliels īslaicīgs lietus.

Saistītās tēmas: aukstuma rekordssauss un saulains laiks

youtube icon
Abonēt youtube