Foto: Ekrānuzņēmums no Youtube (tavsautoTV)

“29.aprīlis ir mana pēdējā darba diena Rīgas zoodārzā,” paziņo latviešu zoologs, dabas aizsardzības aktīvists un politiķis Ingmārs Līdaka.

Veltot atvadu vārdus, Līdaka pievienojis arī zoodārza himnu.

“Un, kā teikt, ja aiziet, tad aiziet ar mūziku. Šo zoodārza himnu esmu dziedājis daudzus gadus. Ne visus 32, kurus esmu bijis saistīts ar zoodārzu, jo himna radās kaut kad procesā, pateicoties Elvīrai un Daigai. Dziedājām skaidri apzinoties, ka esam draugi, kolektīvs un domubiedri, nevis teorētiski, bet arī ikdienā. Dziedājām tad, kad pēc darba, kurā stundas neskaitījām, bijām gatavi arī atpūsties, stundas neskaitot. Visi kopā,” teic Līdaka.

Vienlaikus viņš dalās atmiņās: “Visi kopā esam ķēruši izbēgušos vilkus un degunlāčus, dzinuši ziemeļbriežus un svinējuši svētkus. Visi kopā esam lepojušies, ka zoodārza vēsture nav mērojama laikos no viena direktora darbā iecelšanas brīža līdz nākošajam.”

Ļoti jau negribētos, lai zoodārza himna “rebrendinga” rezultātā pazustu nebūtībā, jo patiesi vienot var tikai emocijas, nevis nauda vai karjera.

“Montēju šo video un domāju – nu izdziediet, draugi, šo mazliet sentimentālo dziesmu! Kad alga par mazu, kad darba par daudz, kad šķiet, ka viss slikti. “Tā ir mana darba vieta. Zoodārzs – tas nav vis nieks…”. Un mēģiniet pieņemt, ka patiesībā jau jūs kalpojat zoodārzam, kalpojat dzīvniekiem! Ne jau kādam citam!… Un piedodiet, ka es neizturēju,” skumjas var just Līdakas vārdos.

Saistītās tēmas: Ingmārs Līdaka

youtube icon
Abonēt youtube