Foto: Pixabay

Latvijas Baptistu draudžu savienībā apstiprina, ka aizdomās par seksuālu vardarbību pret bērnu aizturēts viens no bijušajiem baptistu mācītājiem. 80 gadus vecais mācītājs ir pensijā, vēsta lsm.

Viņa kalpošanas laikā nekādu ziņu par seksuālu vardarbību nav saņemtas, bet savienība sola sadarboties ar policiju, lai noskaidrotu notikušā apstākļus.

Policija ziņo, ka Talsu novadā notiek piecas dažādas izmeklēšanas par savstarpēji nesaistītiem gadījumiem, kuros varmāka ir seksuāli izmantojis nepilngadīgo vai apmierinājis sevi saskarsmē ar bērna ķermeni.

Visos gadījumos cietušie ir jaunāki par 16 gadiem. Sargājot cietušos, plašākas ziņas policija pašlaik nesniedz.

“Kriminālprocesi ir uzsākti pēc dažādiem Krimināllikuma pantiem. Citos vēl notiek kriminālizmeklēšana. Es varu teikt, ka vienā procesā mums ir nesens iesniegums, ka ir notikusi izvarošana. Bet tur vēl ir jāstrādā ar cietušo, cietusī arī neko vairāk par šo vīrieti pateikt nevar,” pastāstīja Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Madara Šeršņova.

Latvijas Radio ziņoja, ka viens no aizturētajiem ir kādreizējais Talsu baptistu draudzes mācītājs. Latvijas Televīzijai ir zināms viņa vārds, un Latvijas Baptistu draudžu savienībā apstiprināja, ka ir zināms par šī cilvēka aizturēšanu.

Krimināllikums, ja bērns ir izvarots, pāridarītājam paredz gan mūža ieslodzījumu, gan desmit un divdesmit gadus cietumā. Par pavešanu netiklībā sods ir līdz septiņiem gadiem cietumā.

youtube icon
Abonēt youtube