Attēlam ir ilustratīva nozīme. Foto: Pixabay

Aizvadītā gada 21.decembrī Zemgales rajona tiesa, izskatot krimināllietu kāda vīrieša apsūdzībā par seksuālu vardarbību pret sešpadsmit gadu vecumu nesasniegušu – mazgadīgu – personu un par mazgadīgas personas pamudināšanu iesaistīties seksuālās darbībās, pasludināja spriedumu, ar kuru atzina apsūdzēto par vainīgu minēto noziedzīgo nodarījumu izdarīšanā un piesprieda viņam brīvības atņemšanu uz 14 gadiem un sešiem mēnešiem un probācijas uzraudzību uz pieciem gadiem.

Kā izriet no tiesas sprieduma, noziedzīgos nodarījumus apsūdzētais ar mazgadīgo veica desmit gadu garumā, turklāt to uzsākšanas brīdī mazgadīgā persona bija vien piecus gadus veca, informē  Latvijas Republikas prokuratūra.

Apsūdzētais, būdams cietušās ģimenes kaimiņš un sens paziņa, kurš bieži nāca ciemos un ar kuru kopā cietušās personas vecāki izklaidējās un lietoja alkoholu, bieži arī pieskatīja meiteni, kopā pildīja mājas darbus – kaimiņš viņai palīdzēja apgūt matemātiku.

Reizēs, kad apsūdzētais pavadīja laiku kopā ar cietušo, viņš, izmantojot savu autoritāti un viņas uzticību, nolūkā apmierināt savas dzimumtieksmes veica ar cietušo netiklas darbības, kā arī pamudināja viņu iesaistīties seksuālās darbībās – demonstrēja meitenei pornogrāfiska rakstura filmas ar pieaugušo piedalīšanos, lika pieskarties saviem dzimumorgāniem, apmierināt viņu orāli, kā arī pats orāli pieskārās meitenes dzimumorgāniem.

Apsūdzētais lika cietušajai izģērbties kailai, izģērbās pats, pēc kā lika viņai apgulties gultā un dažādos veidos berzējās ap meitenes kailo ķermeni, tādējādi apmierinot savas dzimumtieksmes. Meitenei viņš norādīja, ka ar savām darbībām sagatavo viņu pieaugušo dzīvei, savukārt meitene pakļāvās pāridarītājam, jo neapzinājās veikto darbību kaitīgumu un nozīmi. Ar savām darbībām apsūdzētais apdraudēja cietušās tiesības uz normālu fizisko, garīgo un seksuālo attīstību.

15 gadu vecumā cietusī saprata, ka apsūdzētais veic ar viņu noziedzīgas darbības, un par notikušo izstāstīja vecākiem, kuri policijā nevērsās, jo, kā viņi norāda, nevēlējās traumēt meitas psihi. Cietusī izteica vecākiem lūgumu aizvest viņu pie psihologa, kam vecāki piekrita. Speciālista iedrošināta, meitene uzrakstīja iesniegumu policijā, uz kura pamata tika uzsākts kriminālprocess.

Apsūdzētais savu vainu viņam inkriminēto noziedzīgo nodarījumu izdarīšanā neatzīst, norādot, ka cietusī un cietušās ģimene viņu apmelo.

Lasiet arī: Turpmāk depozīta sistēmā varēs nodot arī stipro alkoholisko kokteiļu iepakojumus

Tiesas spriedumu iespējams pārsūdzēt apelācijas kārtībā Zemgales apgabaltiesā, sūdzību iesniedzot Zemgales rajona tiesā.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr viņas vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

youtube icon
Abonēt youtube