Foto: Ekrānšāviņš

Pirmdien, 20.maijā, sāksies izsole salai pie Hījumā – vienīgajai 100% privātīpašumā esošajai Baltijas jūras salai ar apbūves tiesībām. Tās sākumcena būs 480 000 eiro.

Pēc nekustamā īpašuma eksperta Tonu Tomparka (Tõnu Toompark) domām, šis ir unikāls īpašums Baltijā. Latvijai nepieder neviena sala, un šāds piedāvājums ir patiesi nebijis! Tā ir iespēja arī latvietim iegūt savā īpašumā salu. Lai gan 239 660 m2 lielā privātā sala Horalaid tiek piedāvāta ar sākuma cenu divi eiro par kvadrātmetru, pēc viņa teiktā, gala cena var būt daudzkārt lielāka. “Salu īpašu padara būvniecības tiesības, kas daudziem šādiem objektiem netiek piešķirtas dabas aizsardzības nosacījumu dēļ,” skaidro Tomparks.

Salā pie Hījumā šobrīd dzīvo aitas, putni un savvaļas dzīvnieki, taču saskaņā ar detālplānojumu Horalaidā var dzīvot arī cilvēki, tur var būvēt dzīvojamās ēkas un laivu ostu. Jūras salas ar apbūves tiesībām pārdošanai citur Baltijas valstīs nav atrodamas; salīdzināmi objekti tiek pārdoti, piemēram, Somijā, kur cenas par salu sasniedz miljoniem eiro.

Salas izsole ir privāta izsole nevis piespiedu pārdošana. Tiesu izpildītāja organizētā izsole nodrošina, ka izsole norisinās godprātīgi un objektīvi. Pieteikšanās izsolei ir jau atvērta, un reģistrācija beidzas 20.maijā pulksten 13:00. Izsole beidzas 22.maijā plkst.15:00.

Lasiet arī: Mūžībā devusies aktrise Baiba Indriksone

Lasiet arī: VIDEO | Musiqq radījis enerģisku vasaras hitu par meiteņu bantītēm

Saistītās tēmas: baltijas jūraHoralaidIzsolesala

youtube icon
Abonēt youtube