Foto: Flickr

Lai iedzīvotājiem būtu iespēja nokļūt uz Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētkiem Aglonā, kā arī pēc svētkiem doties mājās, no šī gada 13. līdz 15.augustam būs papildu autobusu reisi virzienos Rīga-Preiļi, Rīga-Aglona-Grāveri un papildu vilcienu reisi virzienā Rīga-Daugavpils.

Izmaiņas autobusu reisos

No 13. līdz 15.augustam reģionālās nozīmes maršrutā Nr.7981 Rīga-Preiļi reisi ar autobusa atiešanas laiku no Rīgas autoostas plkst. 10.25 tiek pagarināti līdz Aglonai (standarta situācijā tiek izpildīti līdz Preiļiem). Tajā pašā laikaposmā minētajā maršrutā reisi, kuros autobuss šobrīd plkst. 17.05 izbrauc no Preiļiem Rīgas virzienā, tagad no Aglonas autoostas tiks izpildīti plkst. 16.30.

Savukārt 14. un 15.augustā plānoti papildreisi maršrutā Nr.5714 Preiļi-Aglona-Grāveri, lai pielāgotu tos vilcienu kursēšanas laikiem. 14.augustā autobuss uz svētku norises vietām no Preiļu autoostas maršrutā Preiļi-Aglonas stacija-Aglona kursēs plkst. 17.15 un plkst. 20.00, savukārt 15.augustā autobuss pēc svētku noslēguma maršrutā Aglona-Aglonas stacija-Preiļi no Aglonas autoostas izbrauks plkst. 1.00, plkst. 1.05 un plkst. 15.50, tādējādi būs ērti turpināt ceļu Rīgas virzienā ar vilcienu.

Izmaiņas vilcienu reisos

AS Pasažieru vilciens Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētku apmeklētāju ērtībai ir papildinājusi vilcienu kustības sarakstu ar diviem reisiem – vienu virzienā no Rīgas uz Aglonu, vienu – atpakaļ. Svētdien, 14.augustā, plkst. 14.01 no Rīgas aties vilciens uz Aglonu. Atpakaļ uz Rīgu Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētku apmeklētājus īpaši norīkots vilciens, kas no Aglonas aties pirmdien, 15.augustā, plkst. 16.30.

14. un 15.augustā vilcienu kursēšanas laikiem ir pielāgoti autobusu papildreisi maršrutā Nr.5714 Preiļi-Aglona-Grāveri. 14.augustā autobuss no Aglonas stacijas uz Aglonu izbrauks plkst. 17.34, savukārt 15.augustā autobuss pēc svētku noslēguma no Aglonas uz Aglonas staciju dosies plkst. 15.50, tādējādi būs ērti turpināt ceļu Rīgas virzienā ar vilcienu.

Šajās dienās Aglonā norisināsies Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svinības. Tās svētdien, 14.augustā, sāksies no plkst.18.00 ar vesperi pie pāvesta altāra, kur dziedās Rēzeknes Jēzus Sirds draudzes koris.

Plkst.19.00 notiks svētās mises iestiprināšana pie pāvesta altāra, kuru vadīs Arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs. Plkst. 22.00 sakrālajā laukumā būs Tautas krustaceļš, bet plkst. 23.30 sāksies pusnakts Svētā Mise pie pāvesta altāra.

Pirmdien, 15.augustā, plkst. 7.00 notiks Svētā Mise latgaļu valodā pie Dievmātes altāra, bet plkst. 9.00 pie bazilikas dārza altāra paredzēta svētā mise ar iestiprināšanu. Plkst. 10.00 Svētā Mise bazilikas kriptā būs poļu valodā.

Svētku galvenā Svētā Mise ieplānota plkst. 12.00 pie pāvesta altāra. To vadīs pāvesta sūtnis Baltijas valstīs arhibīskaps Petars Antunijs Rajičs. Galvenajā Svētajā Misē plānota arī Valsts prezidenta uzruna un valsts himnas atskaņošana. Svētki noslēgsies plkst. 15.00.

Lasiet arī: Katoļu arhibīskaps: Valsts uzplaukumu kavē mantkārība un baudkāre

Saistītās tēmas: Aglona

youtube icon
Abonēt youtube